Mobilā versija
+4.2°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Asociācija: gada laikā darbību pārtraukušas divas cūkkopības saimniecības (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Neraugoties uz Krievijas tirdzniecības ierobežojumiem, Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību un zemajām cūkgaļas iepirkumu cenām gada laikā Latvijā darbību ir pārtraukušas divas cūkkopības saimniecības, savukārt pārējās turpina strādāt, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Cūku audzētāju asociācijas (LCAA) vadītāja Dzintra Lejniece.

“Mums no kartes, tādos lielos vilcienos, ir pazudušas tikai divas saimniecības,” teica Lejniece, piebilstot ka darbību pārtraucis “Cirmas bekons” un kāda vidēji liela saimniecība Kurzemē, kurā bija četru tūkstošu cūku ganāmpulks, tostarp 450 sivēnmāšu.

Viņa pastāstīja, ka, pateicoties visa veida atbalsta pasākumiem, tostarp Eiropas Komisijas (EK) piešķirtajam atbalstam 1,3 miljonu eiro apmērā, kā arī ciltsdarba atbalstam, Latvijas cūkkopji ir spējuši saglabāt ganāmpulku genofondu un sivēnmāšu skaitu, kas tikai nedaudz sarucis ĀCM dēļ.

LCAA mērķis ir labvēlīgas ekonomiskās un politiskās vides izveidošana cūkkopības nozares attīstībai Latvijā , ievērojot starptautiskās integrācijas aspektus. LCAA uzdevumi ir pārstāvēt cūku audzētāju intereses valsts institūcijās un organizācijās, kā arī nevalstiskajās organizācijās un ārvalstīs un veidot un attīstīt kautuvju un pārstrādes jaudu, panākot maksimāli iespējamo ietekmi tās pārvaldē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. blondie neprot aprunāties ar brālīgajiem dāņiem.

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+