Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Asociācija: gada laikā darbību pārtraukušas divas cūkkopības saimniecības (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Neraugoties uz Krievijas tirdzniecības ierobežojumiem, Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību un zemajām cūkgaļas iepirkumu cenām gada laikā Latvijā darbību ir pārtraukušas divas cūkkopības saimniecības, savukārt pārējās turpina strādāt, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Cūku audzētāju asociācijas (LCAA) vadītāja Dzintra Lejniece.

“Mums no kartes, tādos lielos vilcienos, ir pazudušas tikai divas saimniecības,” teica Lejniece, piebilstot ka darbību pārtraucis “Cirmas bekons” un kāda vidēji liela saimniecība Kurzemē, kurā bija četru tūkstošu cūku ganāmpulks, tostarp 450 sivēnmāšu.

Viņa pastāstīja, ka, pateicoties visa veida atbalsta pasākumiem, tostarp Eiropas Komisijas (EK) piešķirtajam atbalstam 1,3 miljonu eiro apmērā, kā arī ciltsdarba atbalstam, Latvijas cūkkopji ir spējuši saglabāt ganāmpulku genofondu un sivēnmāšu skaitu, kas tikai nedaudz sarucis ĀCM dēļ.

LCAA mērķis ir labvēlīgas ekonomiskās un politiskās vides izveidošana cūkkopības nozares attīstībai Latvijā , ievērojot starptautiskās integrācijas aspektus. LCAA uzdevumi ir pārstāvēt cūku audzētāju intereses valsts institūcijās un organizācijās, kā arī nevalstiskajās organizācijās un ārvalstīs un veidot un attīstīt kautuvju un pārstrādes jaudu, panākot maksimāli iespējamo ietekmi tās pārvaldē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. blondie neprot aprunāties ar brālīgajiem dāņiem.

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+