Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
31. maijs, 2015
Drukāt

Asociācija: jauno kartupeļu cenas pāragri prognozēt

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Jaunās ražas kartupeļu cenas Latvijā ietekmēs ievesto kartupeļu daudzums, tāpēc patlaban tās ir pāragri prognozēt, aģentūrai BNS pastāstīja Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

Viņa norādīja, ka pagaidām nav pamata domāt, ka jaunās ražas vietējo kartupeļu cenas šogad Latvijā būs zemākas nekā pērn, taču kopumā cenas ir pāragri prognozēt. “Tagad nevar pateikt. Pamata raža Latvijā, tāds lielāks daudzums, ienāksies mazliet vēlāk [nekā pērn]. Pēc loģikas pirmajiem kartupeļiem vajadzētu būt dārgākiem, bet to ietekmēs ievestie kartupeļi,” viņa sacīja. Ja ievesto kartupeļu daudzums no tādām valstīm, kā piemēram, Marokas un Spānijas, būs liels un cenas zemas, arī vietējie audzētāji tās būs spiest samazināt, taču, vai tā notiks, ir pāragri prognozēt.

Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja pastāstīja, ka šobrīd jaunie kartupeļi lielveikalā maksā 65 centus kilogramā.

Kraukle arī piebilda, ka vēso laika apstākļu dēļ šopavasar kartupeļu veģetācija notiek lēnāk un visas kartupeļu platības vēl joprojām nav apstādītas. “Jūlijā tiem jaunajiem kartupeļiem ir jābūt. Mums gan, protams, ir sava siltā pusīte – Bauska, Dobele, kur jaunie kartupeļi var būt ātrāk,” sacīja asociācijas vadītāja.

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+