Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
31. maijs, 2015
Drukāt

Asociācija: jauno kartupeļu cenas pāragri prognozēt

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Jaunās ražas kartupeļu cenas Latvijā ietekmēs ievesto kartupeļu daudzums, tāpēc patlaban tās ir pāragri prognozēt, aģentūrai BNS pastāstīja Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

Viņa norādīja, ka pagaidām nav pamata domāt, ka jaunās ražas vietējo kartupeļu cenas šogad Latvijā būs zemākas nekā pērn, taču kopumā cenas ir pāragri prognozēt. “Tagad nevar pateikt. Pamata raža Latvijā, tāds lielāks daudzums, ienāksies mazliet vēlāk [nekā pērn]. Pēc loģikas pirmajiem kartupeļiem vajadzētu būt dārgākiem, bet to ietekmēs ievestie kartupeļi,” viņa sacīja. Ja ievesto kartupeļu daudzums no tādām valstīm, kā piemēram, Marokas un Spānijas, būs liels un cenas zemas, arī vietējie audzētāji tās būs spiest samazināt, taču, vai tā notiks, ir pāragri prognozēt.

Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja pastāstīja, ka šobrīd jaunie kartupeļi lielveikalā maksā 65 centus kilogramā.

Kraukle arī piebilda, ka vēso laika apstākļu dēļ šopavasar kartupeļu veģetācija notiek lēnāk un visas kartupeļu platības vēl joprojām nav apstādītas. “Jūlijā tiem jaunajiem kartupeļiem ir jābūt. Mums gan, protams, ir sava siltā pusīte – Bauska, Dobele, kur jaunie kartupeļi var būt ātrāk,” sacīja asociācijas vadītāja.

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+