Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
31. maijs, 2015
Drukāt

Asociācija: jauno kartupeļu cenas pāragri prognozēt

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Jaunās ražas kartupeļu cenas Latvijā ietekmēs ievesto kartupeļu daudzums, tāpēc patlaban tās ir pāragri prognozēt, aģentūrai BNS pastāstīja Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

Viņa norādīja, ka pagaidām nav pamata domāt, ka jaunās ražas vietējo kartupeļu cenas šogad Latvijā būs zemākas nekā pērn, taču kopumā cenas ir pāragri prognozēt. “Tagad nevar pateikt. Pamata raža Latvijā, tāds lielāks daudzums, ienāksies mazliet vēlāk [nekā pērn]. Pēc loģikas pirmajiem kartupeļiem vajadzētu būt dārgākiem, bet to ietekmēs ievestie kartupeļi,” viņa sacīja. Ja ievesto kartupeļu daudzums no tādām valstīm, kā piemēram, Marokas un Spānijas, būs liels un cenas zemas, arī vietējie audzētāji tās būs spiest samazināt, taču, vai tā notiks, ir pāragri prognozēt.

Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja pastāstīja, ka šobrīd jaunie kartupeļi lielveikalā maksā 65 centus kilogramā.

Kraukle arī piebilda, ka vēso laika apstākļu dēļ šopavasar kartupeļu veģetācija notiek lēnāk un visas kartupeļu platības vēl joprojām nav apstādītas. “Jūlijā tiem jaunajiem kartupeļiem ir jābūt. Mums gan, protams, ir sava siltā pusīte – Bauska, Dobele, kur jaunie kartupeļi var būt ātrāk,” sacīja asociācijas vadītāja.

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+