×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Asociācija: Latvijā uzcenojums degvielai ir 5‒7%

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā uzcenojums starp degvielas iegādes cenu un mazumtirdzniecības cenu ir 5‒7% līmenī, kas ir mazāk nekā citās Eiropas valstīs, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pastāstīja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas (LDTA) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns.

“Līdz ar to 2011.gadā Latvijā visas nozares rentabilitāte bija tikai 1%,” norādīja Stirāns un piebilda, ka vecajās Eiropas valstīs degvielai uzcenojums ir 12‒15%.

“Sabiedrībā pastāv viedoklis, ka cenas ir ļoti augstas. Pēc būtības cenām būtu jābūt vēl augstākām, taču to neļauj maksātspēja mūsu tirgū. Ja ceļas biržas cenas un kādam no tirgus dalībniekiem ienāk jaunais iepirkums ar degvielu, viņš vairs nevar atļauties pārdot par to cenu, par kādu pārdevis līdz šim. Pārējie seko līdzi. Taču šī nav saskaņošana tādā veidā, ka tirgotāji sēdētu pie galda vai sazvanītos. Tas ir tirgus,” sacīja Stirāns un paskaidroja: “Ja benzīntankā, kas atrodas vienā krustojuma pusē, redz, ka pretējā ielas pusē esošajā benzīntankā cena ir nolaista par santīmu vai pusotru, tad, lai nepazaudētu klientus, viņam ir jādara tas pats.”

Stirāns atzina, ka cena ir tas, ar ko vislabāk var pievilināt klientus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+