×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2013
Drukāt

Asociācija: Latvijai ir liels potenciāls eksportēt vēžus

Arhīva fotoArhīva foto

Pateicoties labvēlīgajiem klimatiskajiem apstākļiem un ūdens resursiem, Latvijā ir liels potenciāls izvērst vēžu eksportu, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas vēžu un zivju audzētāju asociācijas (LVZAA) valdes loceklis Augusts Ārens.

Viņš atzina, ka vēžu audzēšana ir perspektīva nozare Latvijā, jo tie ir ne tikai uzturs, bet arī daudzās Eiropas valstīs ļoti iecienīta delikatese.

Ārens sacīja, ka pieprasījums pēc Latvijā audzētiem vēžiem varētu būt Vācijā, kur tirgus ir piesātināts ar mazvērtīgākām vēžu sugām. Viņš atzīmēja, ka īpaši vērtīgs ir platspīļu vēzis, kam Vācijas tirgū pieejamie vēži kvalitātes ziņā nav līdzvērtīgi.

Tāpat pēc Latvijas vēžiem būtu pieprasījums Skandināvijas valstīs. “Zviedrijā, Somijā un Norvēģijā ir ļoti liela interese tieši par platspīļu vēzi un tas mums jāizmanto,” klāstīja Ārens.

Asociācijas pārstāvis gan norādīja, ka šobrīd Latvijā vēži netiek izvesti uz ārvalstīm, jo valstī gadā saražotais vēžu daudzums ir pārāk mazs – vien dažas tonnas, turklāt mazās saimniecības nespēj kooperēties.

LVZAA valdes loceklis pastāstīja, ka ir plānots palielināt vēžu ražošanas apmērus. Tādēļ tiek gatavots projekts ar jaunāko tehnoloģiju izmantošanu, kuru pilnībā plānots pabeigt nākamo septiņu gadu laikā.  Investīcijas,  kādas proekta realizācijai būs nepieciešams, Ārens pagaidām pateikt nevarēja – tas būs atkarīgs no tehnoloģiju izmaksām, tomēr lēsa, ka kopējais investīciju apmērs varētu būt no pusmiljona līdz vairākiem miljoniem latu.

Ārens arī norādīja, ka vienlaikus ar audzēšanu būtu svarīgi nodrošināt arī pārstrādes un priekšapstrādes tehnoloģiju uzstādīšanu, jo dzīvā veidā vēžus nav iespējas pārvadāt – tie ātri aiziet bojā.

LVZAA ir sabiedriska organizācija, kura dibināta 1998.gada 21.septembrī kā Latvijas vēžu audzētāju asociācija, taču ar pašreizējo nosaukumu darbojas kopš 2004.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+