×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Asociācija: Maksātnespējas likumu uzņēmumi izmanto rēķinu kārtošanai

Foto- LETAFoto- LETA

Veikalu tīklu “Iki” un “Cento” operatora SIA “Palink” maksātnespējas procesa lietā tiesību akti tiek izmantoti savstarpējai uzņēmumu rēķinu kārtošanai, šodien žurnālistiem norādīja Latvijas Pārtikas tirdzniecības asociācijas vadītājs Noris Krūzītis.

Pēc viņa teiktā, šajā gadījumā likums ticis piemērots nepareizi. “Nevar izslēgt arī tiesu bezdarbību,” piebilda Krūzītis.

Viņš uzsver, ka būtu nepieciešams ātrs skaidrojums no valsts puses, kas ir svarīgs vairākām kompānijām – pārstrādes uzņēmumiem un piegādātājiem -, kas nezina, kā rīkoties.

“Ja situācija radusies, izmantojot robu likumā, tas jāmaina,” pārliecināts ir Krūzītis, akcentējot, ka neesot pieņemama situācija, kurā par maksātnespējīgu uzņēmumu var atzīt pat par 3000 latu parādu.

Krūzītis norāda, ka šādi procesi mazinot konkurenci tirdzniecībā, kas pastarpināti kaitē pircējiem.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa 5.janvārī atzina par maksātnespējīgu veikalu tīklu “Iki” un “Cento” operatoru “Palink”. Par “Palink” administratori apstiprināta Gundega Rozmisa. Tiesas pasludinātais spriedums nav pārsūdzams.

Tiesa “Palink” maksātnespējas lietu ierosināja pēc privātpersonas Sergeja Guščina pieteikuma.

Viņš cesijas ceļā ieguvis no starp “Landekss” un “Palink” 2008.gada 18.septembrī noslēgtā ģenerālbūvuzņēmēja līguma izrietošu prasījumu pret “Palink” par it kā veikto būvdarbu apmaksu.

SIA “Palink” apgrozījums 2010.gadā bija 73 miljoni latu, kas ir par 65,9% vairāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 44 miljoni latu.

Uzņēmuma zaudējumi samazinājušies par 62,1% – 2010.gadā “Palink” strādāja ar 3 080 870 latu zaudējumiem, 2009.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 81 30 874 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+