Mobilā versija
+2.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
30. marts, 2015
Drukāt

Asociācija prognozē konkurences saasināšanos olu tirgū

LETALETA

Konkurence starp olu ražotājiem šogad Latvijā varētu pieaugt, prognozēja Latvijas Olu ražotāju asociācijas vadītājs Valdis Grimze.

Viņš norādīja, ka saistībā ar ražošanas jaudu palielināšanos, kā arī jaunu ražotāju ienākšanu vietējā tirgū, konkurence starp olu ražotājiem pieaug un šogad varētu pastiprināties vēl vairāk. “No Lietuvas ved, no Igaunijas ved, no Polijas ved. Tā kā sevišķi spīdoša situācija nav Latvijas olu ražotājiem,” sacīja Grimze.

Viņš arī pastāstīja, ka Latvijas olu ražotāji lielāko daļu produkcijas realizē vietējā tirgū, izņemot Latvijas lielāko olu ražotāju “Balticovo”, kas olas un olu produktus realizē arī citās Eiropas valstīs, tostarp Vācijā, Nīderlandē, Dānijā, Zviedrijā, Čehijā, Slovākijā un citviet.

Savukārt uz Krieviju, pēc Grimzes teiktā, olu ražotāji produkciju neeksportē un arī neplāno to darīt nākotnē. “Mēs neskatāmies uz Austrumiem. Cik man zināms, tad Krievijā ir olu pašpietiekamība, viņi pēdējos gados ir diezgan attīstījušies. Nezinu, kā ir nomalēs un mazajās pilsētiņās, bet centros katrā ziņā,” sacīja Grimze.

Vienlaikus viņš pastāstīja, ka Latvijas olu ražotāji turpina meklēt jaunus tirgus. “Mēs visu laiku domājam par tuvajiem Austrumiem, par Arābu valstīm, esam, teiksim tā, patstāvīgos meklējumos, piedalāmies izstādēs,” sacīja Grimze, piebilstot, ka uz Tuvajiem Austrumiem un Arābu valstīm Latvijas olu ražotāji eksportē nelielu produkcijas daudzumu, bet nākotnē plāno palielināt eksporta apmērus.

Latvijas Olu ražotāju asociācija dibināta 2006.gadā. Tās mērķis ir pārstāvēt Latvijas olu ražotājus attiecībās ar Latvijas valsts institūcijām, Eiropas Savienības institūcijām, kā arī attiecībās ar citiem publisko un privāto tiesību subjektiem, piedalīties putnkopības nozari reglamentējošo tiesību aktu izstrādāšanā un apspriešanā, veicināt labas ražošanas prakses ievešanu putnkopības uzņēmumos, sekmēt putnkopības uzņēmumu sadarbību ar pārtikas aprites uzraudzības iestādēm, kā arī veicināt zoonožu un citu infekciju izskaušanu putnkopības uzņēmumos.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+