×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. novembris, 2014
Drukāt

Asociācija: progresīvais ienākumu nodoklis mazinās ēnu ekonomiku (1)

nodoklis3

Progresīvais ienākumu nodoklis mazinās ēnu ekonomiku, jo samazinās nodokļu slogu mazturīgiem un vidēji turīgiem strādājošajiem, norāda Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas izpilddirektore Irēna Ļeoņenko.

Līdz ar to tiem būs stimuls iznākt no ēnu ekonomikas, piebilst Ļeoņenko.

“Palielinoties šo iedzīvotāju grupu ienākumiem, palielināsies patēriņš, un tas stimulēs kopējo ekonomikas izaugsmi. Progresīvais ienākumu nodoklis arī būtiski mazinās nevienlīdzību un samazinās plaisu starp bagātajiem un nabagiem,” skaidro Ļeoņenko.

Viņa arī norāda, ka progresīvā ienākumu nodokļa sistēma attīstītajās valstīs tiek uzskatīta par visgodīgāko. Piemēram, Skandināvijas valstis, Vācija, Austrija un citas Eiropas valstis ir ieviesušas un veiksmīgi pielieto progresīvo nodokli vairākus gadus.

“Iecere mazināt darbaspēka nodokļu slogu Latvijas iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem, protams, būs ieguvums, jo sociālo nevienlīdzību vislabāk mazina pareizi sakārtota progresīva ienākumu nodokļa sistēma. Šāda sistēma ir ārkārtīgi svarīga labklājības un relatīvi saticīgas sabiedrības veidošanai,” atzīst Ļeoņenko.

Kā ziņots, ienākumu nevienlīdzības risināšanai ar 2016.gadu plānots ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākumu nodokļa neapliekamo minimumu, paaugstinot to mazo algu saņēmējiem, vidējo algu saņēmējiem saglabājot tuvu esošajam apmēram, savukārt algām, kas būtiski pārsniedz vidējo algu valstī, to nepiemērojot. Vienlaikus plānots paaugstināt iedzīvotāju ienākumu nodokļa atvieglojumus par apgādībā esošu personu, izvērtējot iespēju piemērot lielākus atvieglojumus par otro un katru nākamo bērnu ģimenē.

Tāpat ziņots, ka no 2015.gada plānots visās trijās Baltijas valstīs palielināt minimālo algu. Latvijā no 320 eiro tā tiks palielināta uz 360, Lietuvā no 290 eiro uz 300, savukārt Igaunijā minimālā alga mēnesī tiks palielināta no 355 uz 390 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Politiķiem un ierēdņiem nav ko te locīties kā zušiem, lai tikai tiktu ārā no cepamās bļodas, bet godīgi ieviest progresīvo iedzīvotaju ienākuma nodokli, kā tas ir vairākumā pasaules valstu un kas pēc pavisam pieticīgiem aprēķiniem dos vairākus desmitus miljonus eiro valsts budžetā. Ieviešot progresīvo neapliekamo minimumu, atkal tiek sargātas naudīgākās sabiedrības daļas algas, atstājot tās neskartas un tiek manipulēts ar mazo algu saņēmējiem, lielākus izdevumus uzkraujot valsts vai uzņēmuma budžetam.

Draugiem Facebook Twitter Google+