×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Asociācija: PVN samazināšana apkurei līdz galam nerisinās problēmu

Foto - LETAFoto - LETA

Pievienotās vērtības  nodokļa (PVN) samazināšana apkurei līdz galam nerisinās augsto apkures rēķinu problēmu, ceturtdien intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas valdes loceklis Andris Akermanis.

“Pirmajā brīdī mēs arī teicām – jā [PVN apkurei ir jāsamazina], bet, tā dziļāk padomājot, var tā darīt, bet tas nerisina problēmu līdz galam. Tas viss ir jauki, bet tikai lieta ir tā, ka tas  pazemina siltuma tarifus un siltuma cenu gan maksātspējīgajiem, gan maksātnespējīgajiem,” sacīja Akermanis.

Viņš sacīja, ka par PVN samazināšanu apkurei neņemas teikt galīgo viedokli. “Grūti pateikt, lai šeit tomēr domā finansisti,” sacīja Akermanis.

Asociācijas valdes loceklis atzina, ka risinājums augstajiem apkures rēķiniem viennozīmīgi ir siltināšana. “Siltināšana ir tas, kas ilgtermiņā viennozīmīgi pazemina siltuma maksu,” teica Akermanis, gan uzsverot, ka siltināšana ir jāveic pareizi.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka apmēram 700 cilvēku piketā 12.februārī aicināja valdību samazināt pievienotās vērtības nodokli apkurei no 12% līdz 5%.

Saeima 24.janvārī, lemjot par grozījumiem jaunajā PVN likumā, noraidīja opozīcijas iesniegtos priekšlikumus, kas paredzēja samazināt PVN likmi apkurei. Pašreiz PVN likme apkurei ir 12%. Savukārt lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju aptaujās norādījuši, ka atbalsta PVN apkurei samazināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+