×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. decembris, 2012
Drukāt

Asociācija: šis gads Latvijas mēbeļu ražotājiem bijis veiksmīgs

Foto-LETAFoto-LETA

Šis gads Latvijas mēbeļu ražotājiem ir bijis veiksmīgs, aģentūrai BNS pastāstīja asociācijas “Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers.

“Šis gads Latvijas mēbeļu ražotājiem ir bijis veiksmīgs. Piemēram, asociācijas uzņēmumu dati liecina, ka šogad ir pieaudzis gan uzņēmumu eksports, gan arī ražošanas apmēri, taču, kāds ir bijis precīzais pieaugums, pagaidām nevar pateikt, jo nav zināmi visa gada dati,” teica Plezers.

Viņš arī norādīja, ka šogad nav bijuši tādi notikumi, kas būtiski ietekmējuši nozares uzņēmumus, taču atzina, ka pozitīvi ir vērtējama divu iepriekš slēgto mēbeļu ražotņu darbības atjaunošana. “Šogad ir izdevies atjaunot darbību divās iepriekš slēgtās mēbeļu ražotnēs – “Laiko” un “Tuko”. “Laiko” ražotnes darbība tika atjaunota ar investīcijām no Dānijas kompānijas “Kvist”, bet “Tuko” ražotne – ar pašmāju kompānijas “Daiļrade koks” investīcijām, kas tagad tur ir iekārtojuši “Tukuma mēbeļu” ražotni,” paskaidroja Plezers.

Tāpat viņš atzina, ka veiktās investīcijas “Laiko” un “Tuko” ražotņu atjaunošanā ir bijušas nozīmīgākās nozares uzņēmumu investīcijas. “Mēbeļu ražotāji nepārtraukti investē jaunās ražošanas iekārtās, tehnoloģijās vai ražotņu uzlabojumos. Lai gan tādas ļoti lielas investīcijas starp mēbeļu ražotājiem šogad nav bijušas, domāju, ka tās, kas tika ieguldītas abu bijušo ražotņu atjaunošanā, ir bijušas šogad nozīmīgākās,” sacīja asociācijas izpilddirektors.

Asociācijā “Latvijas mēbeles” ir apvienojušies 22 biedri, tostarp 20 mēbeļu, mēbeļu detaļu un mēbeļu komponentu ražošanas uzņēmumu, kā arī divas fiziskas personas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+