×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Asociācija: VID publiskotie nodokļu parādi par “Rimi” un “Maxima” ir maldinoši

Foto - LETAFoto - LETA

Publiski pieejamā informācija par mazumtirdzniecības veikalu tīkliem “Rimi Latvia” un “Maxima Latvija” nodokļu parādiem ir maldinoša, tāpēc Valsts ieņēmumu dienestam (VID) būtu jāatsauc šī informācija no publiski pieejamās nodokļu parādnieku bāzes, biznesa portālam “Nozare.lv” apgalvoja Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) izpilddirektors Noris Krūzītis.

Viņš norādīja, ka LPTA ir pārliecināta, ka tā ir VID atbildība, ja publiski pieejama maldinoša informācija, kas tehnisku sistēmas defektu vai neprecīzi izstrādāta risinājuma dēļ met ēnu uz godīgiem nodokļu maksātājiem.

“Turklāt fakts, ka aprīļa sākumā no 55 000 aktīvo uzņēmumu, kas veic komercdarbību, 53 594 jeb 97,4% bija reģistrēti nodokļu parādnieku vidū, liek apšaubīt šī saraksta lietderību. Šī situācija ir ne vien spļāviens sejā konkrētiem uzņēmumiem un to reputācijai, bet nodokļu sistēmai kopumā, vairojot priekšstatu, ka VID ir represīva iestāde, kas īpaši nežēlīgi apkaro tieši nodokļu maksātājus,” uzsvēra LPTA izpilddirektors.

“Mazumtirdzniecībā ir milzīgs ēnu ekonomikas īpatsvars, un LPTA ir noslēgusi sadarbības memorandu, sniedzot visu iespējamo un nepieciešamo atbalstu VID darbiniekiem ēnu ekonomikas apkarošanai. Zinot, ka ir neskaitāmi uzņēmumi, kas patiesi savu darbību būvē uz nenomaksātu nodokļu rēķina, VID izveidotā sistēma ir radījusi triecienu godprātīgo uzņēmumu reputācijai,” skaidroja Krūzītis.

LPTA sagaida, ka VID vadība nāks klajā ar publisku komentāru, nepārprotami izskaidrojot, ka izskanējusī informācija par lielāko mazumtirdzniecības uzņēmumu nodokļu parādiem pēc būtības neatbilst patiesībai un šī situācija ir radusies sistēmas nepilnību dēļ. “Tāpat sagaidām, ka VID datubāze “Nodokļu parādnieki” tiks sakārtota atbilstoši Latvijas likumdošanai, nodrošinot veiksmīgu sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem.”

LPTA arī apliecināja, ka uzņēmums “Rimi Latvia”, kas ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī un ik mēnesi veic nodokļu nomaksu vairāku miljonu latu apmērā, joprojām ir VID padziļinātās sadarbības programmas jeb “baltā saraksta” partneris.

Kā ziņots, VID veidotajā nodokļu parādnieku datubāzē atrodas mazumtirdzniecības veikalu tīkls “Maxima Latvija” un “Rimi Latvia”. “Maxima Latvija” pārstāvis Ivars Andiņš norādīja, ka uzņēmums minēto sarakstu tā pašreizējā izpildījumā vērtē negatīvi, jo tas ir maldinošs.

Savukārt “Rimi Latvia” pārstāve Laura Podskočija teica, ka uzņēmums ir nepatīkami pārsteigts par šādu notikumu pavērsienu, kad iespējamas kļūdas dēļ VID sistēmā uzņēmuma “Rimi Latvia” vārds minēts parādnieku vidū, jo tas patlaban ļoti kaitē uzņēmuma tēlam.

Kā liecina ieraksts VID nodokļu parādnieku sadaļā, “Rimi Latvia” nodokļu parāds ir 10 531 lats, bet “Maxima Latvija” – 3566,33 lati.

Kā ziņots, vairāki biznesa portāla “Nozare.lv” aptaujātie uzņēmēji atzina, ka VID noteiktais nodokļu parādu slieksnis 100 latu apmērā ir pārāk zems un būtu jāvērtē tā paaugstināšanas iespēja, turklāt patlaban trūkst informācijas par tā izveidošanas argumentāciju.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu parādnieku datubāzē 1.aprīlī bija pieejama informācija par 53 594 nodokļu parādniekiem – uzņēmumiem -, kam nodokļu parāds ir virs 100 latiem. Bet saskaņā ar “Firmas.lv” un “Latvijas Tālruņa” datiem Latvijā patlaban ir aptuveni 55 000 aktīvu uzņēmumu, kas veic komercdarbību.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) gan nesaskata nekādus apgrūtinājumus vai riskus uzņēmējdarbības attīstībai un organizēšanai saistībā ar to, ka VID parādnieku datubāzē aprīļa sākumā bija pieejama informācija par 53 594 nodokļu parādniekiem juridiskām personām, kam nodokļu parāds ir virs 100 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+