×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Aspazija un Rainis sastapsies skvērā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 24. augustā, plkst. 12 skvērā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra tiks atklāti jauni vides mākslas objekti “Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules”, LA.lv uzzināja domē.

Darbus veidojušas SIA “IBIO Union” mākslinieces Laura Bistrakova, Laine Uzulēna un Iveta Heinacka, kuras līdz ar Rīgas domes amatpersonām piedalīsies atklāšanas sarīkojumā.

Dzeju, atklājot vides objektus, lasīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris, bet Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra solistu Evijas Martinsones un Viestura Jansona, kā arī pianista Mārtiņa Zilberta izpildījumā skanēs operu ārijas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem.

Seši vides mākslas objekti “Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules” pilsētas kanāla zaļajā zonā starp Raiņa un Aspazijas bulvāriem būs aplūkojami Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas pasākumu ietvaros no 20. augusta līdz 22. septembrim. Vietas izvēle nav nejauša, jo abi bulvāri atrodas viens otram līdzās, bet nekad “nesatiekas”.

Autores vides mākslas objektus ir veidojušas kā Raiņa un Aspazijas siluetus, izmantojot vēsturiskus foto attēlus un abu dzejnieku oriģinālos vēstuļu rokrakstus, kas izvietoti uz siluetiem.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vides mākslas objekti “Raiņa un Aspazijas mīlas vēstules” ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) veltījums Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+