Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
15. marts, 2014
Drukāt

Aspazijai 16. martā aprit 149 gadi

aspazija

Šodien, 16. martā, aprit 149 gadi kopš dzejnieces Aspazijas (Johanna Emīlija Lizete Rozenberga, vēlāk Elza Pliekšāne, 16.03.1865-5.11.1943) dzimšanas.

Jau sākušies ievadsarīkojumi, gaidot Raiņa un Aspazijas apaļo jubileju, kas abiem mūsu dižgariem ir vienā gadā. Vispirms tīklā kļuva brīvi izlasāma Raiņa un Aspazijas sarakste. Pirms vairākiem gadiem Rakstniecības un mūzikas muzeja speciālistiem bija lieliska doma izdot abu mūsu dižgaru pilnu saraksti grāmatā, diemžēl krīze plānus mainīja, taču vietnē http://memorialiemuzeji.lv/wp-content/uploads/2013/11/Rainis_Vestules_01-53.pdf ievietotās vēstules izlasāmas katram lasītājam, jo atšifrētas no rokrakstiem, turklāt publicētas ar izsmeļošiem paskaidrojumiem.

Raiņa un Aspazijas savstarpējā sarakste aptver 35 gadus abu dzejnieku radošajā mūžā. To veido 1154 Aspazijas vēstules Rainim un 1345 Raiņa vēstules Aspazijai latviešu, krievu un vācu valodā. Šī divu pasaules mēroga radošu personību sarakste ir neaizstājams un nepārvērtējams avots Latvijas kultūras un vēstures kontekstā un pētnieciskajā perspektīvā.

Svaigi izsludināts dramaturģisko darbu konkurss “Modini Kanonu! Rainis un Aspazija”, un tam ir pamats, jo Latvijas kultūras kanonā iekļauti tikai divi Raiņa krājumi, bet nav neviena Aspazijas darba, savukārt neviens no mūsu abu klasiķu daiļdarbiem nav iekļuvis LTV šova “Lielā lasīšana” simtniekā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+