Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
5. februāris, 2015
Drukāt

Aspazijas dzeja slovēņu hiphopa mākslinieka interpretācijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Publicēta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai veltītās īsfilmu sērijas #domasspēks 5. epizode, kurā Aspazijas dzejoli “Manas domas” mūzikas ritmos ietērpj Zlatko, Slovēnijas pazīstamākais hip hopa izpildītājs, vēsta Jura Podnieka studija.

Studijas pāstāve Marta Kontiņa stāsta, ka Slovēnijas hip hopa izpildītājs Zlatko (Zlatan Čordič) līdz šim izdevis septiņus mūzikas albumus, kas iekarojuši plašu auditoriju. Izpildītājs savās dziesmās runā gan par sociālo nevienlīdzību, gan analizē politiskos procesus, gan arī uzsver cieņas pret sevi un tuvākajiem nozīmi. Lai gan viņa dziesmu teksti skar nopietnus jautājumus, mūzikas kopējā noskaņa ir izteikti pozitīva. Īpašu popularitāti Zlatko ir ieguvis Slovēnijas jauniešu vidū, tādēļ viņš bieži tiek aicināts runāt par dažādām tēmām skolās. Zlatko aktīvi pauž savu viedokli arī sociālajos tīklos, vienmēr sasniedzot plašu auditoriju, jo viņa sekotāju skaits sociālajos tīklos ir viens no augstākajiem Slovēnijā.

Aspazijas dzejolis “Manas domas” iekļauts dzejoļu krājumā “Dvēseles krēsla” (1904). Šis krājums pirmoreiz atklāja dzejnieces filozofisko skatījumu uz tādām opozīcijām kā “dzīve – nāve”, “ideāls – realitāte”, “pagātne – tagadne”. Dzejoļu krājumā Aspazija uzsver arī radošas personības vientulību un atsvešinātību.

Epizode tapusi sadarbībā ar multiinstrumentālistu Rick Feds (Rihardu Fedotovu), kurš piedalījās gan filmēšanā Latvijā, dzīvajā izpildījumā pavadot Aspaziju (Evu Ikstenu-Strapcāni), gan sagatavojot bītu, uz kura vēlāk Zlatko Slovēnijā dzejoli turpināja.

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85 (1)Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+