×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

Aspazijas dzejolis iekļauts Eiropas dzejas kolāžā

Foto: LETAFoto: LETA

Tēlnieces Artas Dumpes veidotais piemineklis "Aspazija" pie Jūrmalas pilsētas muzeja filiāles "Aspazijas māja" Dubultos.

Nozīmīgās latviešu dzejnieces un dramaturģes Aspazijas dzejolis “Dzimtene” iekļauts Pasaules dzejas dienai veltītā Eiropas dzejas kolāžā, ziņo UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) konsultante Liene Krīvena.

Eiropas dzejas kolāžu izveidojusi UNESCO pārstāvniecība Eiropas Savienībā (ES). Tajā apkopoti ES valstu izcilāko dzejnieku darbi. Pati kolāža beidzot aplūkojama tīmekļa vietnē “www.unesco.org/new/en/brussels”, un no Aspazijas tajā lasām: “Kā savu dzimteni lai tēloju?”

Aspazijas (1865-1943) dzejoli iekļaušanai kolāžā ieteica UNESCO LNK, ņemot vērā UNESCO iestāšanos par sieviešu tiesībām un gaidāmo Aspazijas 150. jubilejas gadu.

“Aspazijas dzejai ir nozīmīga loma latviešu literatūras modernizācijā. Gan stipra savā dzimtenes mīlestībā, gan spējīga saprast un novērtēt pasaules daudzveidību, viņa bija viena no pirmajām feministēm, kas iestājās par sieviešu tiesībām un dzimumu līdztiesību. Tādējādi viņas pasaules redzējums atbalso UNESCO ideālus, un esam pārliecināti, ka tieši Aspazijas dzejolim jābūt iekļautam dzejas kolāžā, kas atspoguļo Eiropas kultūras daudzveidību un UNESCO mērķus starkultūru dialoga veicināšanā,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāres pienākumu izpildītāja Baiba Moļņika.

Kā Aspazijas, tā viņas dzīvesbiedra Raiņa 150.gadadiena iekļauta arī UNESCO svinamo dienu kalendārā 2014.-2015. gadam.

Pasaules dzejas diena katru gadu notiek 21. martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+