Kultūra
Literatūra

Aspazijas laika mode un stils – suģestējošs laikmeta raksturotājs 1

Publicitātes foto

Ceturtdienā, 20. jūlijā, plkst. 18 Aspazijas māja Jūrmalā aicina uz jūlija “Kafiju ar Aspaziju”, kurā pasākumā viesosies modes, stila un skaistuma eksperts Andris Ruskulis, pastāstīja muzeja izglītojošā darba vadītāja Baiba Freimane.

Darbojoties modes vidē, mākslinieks uzkrājis daudzveidīgu pieredzi sadarbībā ar vadošajām kosmētikas kompānijām, modes medijiem, fotogrāfiem un režisoriem. Viņš veidojis estrādes zvaigžņu skatuves tēlu, īstenojis dažādus teātra un kino projektus, organizējis un vadījis stila pārvērtības, dažādus izglītojošus projektus stila psiholoģijā un tēla veidošanā.

Par priekšlasījumu Aspazijas mājā Andris Ruskulis stāsta: “Bieži atskārstam, ka mūsdienu laikmets iezīmējas ar spilgtu personību trūkumu. Pagātnes izpēte atklāj, ar kādām īpašībām apveltītas personas, kuras stāv laikiem pāri. Domājot par sievietes lomu sabiedrībā, Aspazijas dzīve un personība ir suģestējošs iedvesmas avots mūsdienām. Līdztekus dzejnieces daiļradei un literārajam mantojumam vērīgi paraudzīsimies uz modi un stilu kā vizuālo valodu, kas raksturo personību.”

Pēc Andra Ruskuļa domām, mode un stils ir viena no spilgtākajām laikmeta izpausmes šķautnēm, jo tā atspoguļo sabiedrības aktuālās noskaņas, attīstības virzienus un vērtības. Mode un stils nepastāv atrauti no pārējām dzīves sfērām. Jebkuru personību raksturo vizuālais tēls, un paliekošu iespaidu rada līdzsvars starp ārišķīgo un saturu.

LA.lv