Mobilā versija
+19.9°C
Anna, Annija, Ance
Trešdiena, 26. jūlijs, 2017
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Aspazijas mājā pieminēs iemīļoto bērnu rakstnieci Rinkuli-Zemzari

Rinkule-Zemzare_gramatas

Trešdien, 8. jūlijā plkst. 17 Aspazijas mājā Dubultos ikmēneša pasākumu ciklā “Kafija ar Aspaziju” par septītā sarīkojuma – jūlija – personību izvēlēta dzejniece, rakstniece, māksliniece un pedagoģe Dzidra Rinkule-Zemzare (8.07.1920-4.11.2007), kurai šogad atzīmējam 95. dzimšanas dienu, portāls LA.lv uzzināja muzejā.

Aspazijas mājas speciāliste Baiba Freimane stāsta, ka sarīkojums iecerēts kā atceres un atmiņu vakars, kurā mākslinieces brālis, gleznotājs Uldis Zemzaris un dēls, mūziķis un pedagogs Jānis Rinkulis, dalīsies atmiņās par paaudzi, kurai māksliniece rakstīja savus darbus. “Laba slava sniedziņam…”, “Zaķēns mežā ezi sauc…”, “Gribulītis stabulē…” – teju ikvienam atmiņā palikušas šīs vecāku skaitītās, bērnu dienu grāmatiņā lasītās vai radio dzirdētās Dzidras Rinkules-Zemzares dzejas rindas.

Pasākumā skanēs arī Arvīda Žilinska dziesmas bērniem ar dzejnieces vārdiem Solveigas Rajas izpildījumā. Rakstnieces prozu un aforismus lasīs aktrise Rasmas Garne.

Pievienot komentāru

Dons: "Mans burziņu laiks ir beidzies"Latvijā populārākais dziedātājs Dons jeb Artūrs Šingirejs koncertē gana reti, lai ikviens viņa uznāciens kļūtu par notikumu. Šonedēļ viņš kāps uz Liepājas lielfestivāla "Summer Sound" galvenās skatuves, solot arī septembrī gaidāmā albuma dziesmas pirmatskaņojumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+