Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Aspazijas mājā pieminēs iemīļoto bērnu rakstnieci Rinkuli-Zemzari

Rinkule-Zemzare_gramatas

Trešdien, 8. jūlijā plkst. 17 Aspazijas mājā Dubultos ikmēneša pasākumu ciklā “Kafija ar Aspaziju” par septītā sarīkojuma – jūlija – personību izvēlēta dzejniece, rakstniece, māksliniece un pedagoģe Dzidra Rinkule-Zemzare (8.07.1920-4.11.2007), kurai šogad atzīmējam 95. dzimšanas dienu, portāls LA.lv uzzināja muzejā.

Aspazijas mājas speciāliste Baiba Freimane stāsta, ka sarīkojums iecerēts kā atceres un atmiņu vakars, kurā mākslinieces brālis, gleznotājs Uldis Zemzaris un dēls, mūziķis un pedagogs Jānis Rinkulis, dalīsies atmiņās par paaudzi, kurai māksliniece rakstīja savus darbus. “Laba slava sniedziņam…”, “Zaķēns mežā ezi sauc…”, “Gribulītis stabulē…” – teju ikvienam atmiņā palikušas šīs vecāku skaitītās, bērnu dienu grāmatiņā lasītās vai radio dzirdētās Dzidras Rinkules-Zemzares dzejas rindas.

Pasākumā skanēs arī Arvīda Žilinska dziesmas bērniem ar dzejnieces vārdiem Solveigas Rajas izpildījumā. Rakstnieces prozu un aforismus lasīs aktrise Rasmas Garne.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+