×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. septembris, 2012
Drukāt

Aspazijas mājas rekonstrukcijā Jūrmalā ieguldīs 603 000 latu

Foto-LETAFoto-LETA

Jūrmalas pilsētas dome ieguldīs 603 000 latu, lai rekonstruētu un restaurētu Aspazijas māju Zigfrīda Meierovica prospektā 18/20, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

Ēku restaurācijas-rekonstrukcijas darbi tiks veikti saskaņā ar SIA “Belss” izstrādāto projektu, kurā paredzēts būvdarbus sadalīt trīs kārtās.

Pirmajā kārtā paredzēts veikt ēkas Meierovica prospektā 20 rekonstrukciju-restaurāciju. Tā ir dzīvojamā ēka – vasarnīca, kurā ir ierīkots memoriālais muzejs Aspazijai un kura ir Jūrmalas pilsētas muzeja filiāle. Ēka ir apstiprināta kā valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas raksturo Jūrmalas pilsētas 20.gadsimta sākuma koka apbūvi. Šī dzīvojamā ēka ir arī valsts nozīmes vēstures piemineklis “Dzejnieces Aspazijas dzīves vieta”.

Otrajā kārtā paredzēts veikt ēkas Meierovica prospektā 18 rekonstrukciju – tā ir izbijusi biroja ēka, kurā izvietota daļa muzeja eksponātu un saimniecības telpas muzeja vajadzībām. Šajā posmā paredzēts savienot abas ēkas, izveidojot stiklotu pāreju.

Trešajā kārtā paredzēts veikt teritorijas labiekārtošanu, tostarp pārnest esošo gājēju ietvi, kas iet gar Meierovica prospektu, demontēt un atrakt esošo zaļo zonu, kas sadala ielu no gājēju ietves, lai izveidotu autobusu stāvvietu 112 kvadrātmetru platībā.

Abās minētajās ēkās paredzēta inženierkomunikāciju rekonstrukcija.

Iepirkuma konkursā par Aspazijas mājas restaurāciju-rekonstrukciju saņemti pieci pieteikumi, bet līgums tiks slēgts ar SIA “Balsts-R”, kas piedāvā šos darbus paveikt par 602 655 latiem, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Plānots, ka būvdarbu izpildes laiks būs 12 mēneši no būvatļaujas saņemšanas dienas.

Tikmēr Majoru vidusskolas telpās 14.septembrī plkst.13 notiks jau trešā konference “Jūrmala – Raiņa un Aspazijas pilsēta”, kas būs veltīta gan pētījumiem par abu dzejnieku gaitām Jūrmalā, gan arī pieredzes apmaiņai ar citām Latvijas pašvaldībām par Raiņa un Aspazijas piemiņas saglabāšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+