Kultūra
Teātris un kino

Asprātīgi naudas meklējumi skečos “Briseles kāposti”1

Publicitātes foto

eātra klubā “Austrumu robeža” 21. februārī notiks Rīgas pirmizrāde Armanda Ekšteta muzikālajam skeču šovam “Briseles kāposti” jeb “Kur vēl ņemt naudu”. Skečus izspēlēs “Anekdošu šova” aktrises Inta Bankoviča, Gerda Dinsberga un režisors Armands Ekštets.

Šis nav stāsts par dārzeņiem, kā Armands teic, tā ir alegorija par naudu. “Izlasījām, ka Eiropa mums vairs nepiešķirs tik daudz naudas. Tad mēs nolēmām, ka varētu mēģināt saviem ceļiem atrisināt šo jautājumu, kur mēs dabūsim to naudu. Būvējam ideju, ka mūsu glābēji varētu būt Merkele, Makrons un Tramps. Bet, sākot strādāt, sapratām, ka mums pašiem vien ar šo problēmu būs jātiek galā,” nosmej Armands. Kad ieminos – ja mūsu valdības vīri vēl nav atrisinājuši šo problēmu, tad varbūt idejas var pasmelties pie viņiem, par ko Armands sirsnīgi iesmejas, ka es esot pārāk pozitīvās domās par viņiem. “Strādājot veiksmīgi tikām vaļā no Merkeles, Makrona un Trampa. Stāsts ir par mūsu pašu ikdienas situācijām, bet lai politiķi paši risina tās globālās problēmas. Mēs neesam nekādi padomdevēji,” nosaka Armands.

Izrādē trīs aktieri – Armands, Inta un Gerda – izspēlē 13 skečus par mums pašiem dažādās dzīves situācijas. “Tie ir mazi stāstiņi – situāciju komēdijas. Uz īsu brīdi būs arī Merkele, Makrons un Tramps, bet vispār jau stāsti ir par mūsu pašu dzīvi,” atklāj Armands un atzīstas, ka viņš aptaujājis cilvēkus, kad tika veidots materiāls, vai vēlas jokus par politiku, korupciju, tad arī atklājies, ka latvieši ir noguruši no tā ikdienā un turklāt tur nekā smieklīga nav. “Tā nu mēs palikām paši pie savām muļķībām,” nosmej Armands un, stāstot par darba procesu, uzsver: “Tas nav mūsu ierastais anekdošu šovs, kurā izstāstām daudz gan smieklīgas, gan ne tik smieklīgas anekdotes. Katrs skečs ir mazs stāstiņš ar sākumu, kulmināciju un beigām. Darbs ir veidots teātra dramaturģijā. Latvijā tā nav ierasta teātra forma.”

Kurš gan cits, ja ne Armands varētu zināt par latviešu humora izjūtu, jo kopā ar saviem aktieriem jau vairākus gadus filmē “Anekdošu šovus”. “Latvieši ir atturīgāki, esam izrādījuši šovus arī krievvalodīgajai auditorijai, un viņi noteikti ir atvērtāki. Vēl par latviešiem var teikt, ka viņi ir intelektuāli. Kā uztvers anekdotes, ir atkarīgs arī no cilvēka sociālā slāņa un uztveres īpatnībām, jo mums katram ir savas intereses. Dzīves pieredzei arī ir liela loma. Par ko smejas jaunie, par to nesmiesies vecākā paaudze. Dzīves laikā humora izjūta attīstās, veidojas. Tieši attīstībai ir ļoti būtiska nozīme,” stāsta Armands.

Izrāde “Briseles kāposti” tiek izrādīta visā Latvijā. Šis ir sākums, ja skatītāji to pieņems, Armands ar savu komandu veidos arī turpinājumu.

 

21.II, 9.III, 20.III, 11.IV un 20.IV 19.00 teātra klubā “Austrumu robeža”

28.II 19.00 Jēkabpils tautas namā

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 22 “Austrumu robežā”; EUR 5 citur Latvijā

LA.lv