Sports
Futbols

Astafjevs atklāj savu favorītu un cer aizbraukt uz Krieviju1

foto: LETA

Bijušais Latvijas futbola izlases ilggadējais kapteinis Vitālijs Astafjevs Pasaules kausa finālturnīrā jutīs līdzi Spānijas izlasei, kura dienu pirms turnīra sākuma atbrīvoja galveno treneri, līdz ar to nonākot interesantā situācijā, aģentūrai LETA sacīja bijušais futbolists, bet tagad treneris.

Pasaules kausa finālturnīrs ar 32 komandu līdzdalību ceturtdien sākas Maskavā, atklāšanas cīņā tiekoties Krievijas un Saūda Arābijas izlasēm.

Astafjevs, kurš savulaik Latvijas izlasē aizvadīja 167 spēles, no tām 165 oficiālus mačus, skaidroja, ka viņam jau sen simpatizējusi Spānijas izlase, kurai līdzi jutis arī citos lielos turnīros, bet šis būs īpaši interesants komandā radušās situācijas dēļ.

Jau ziņots, ka tikai dienu pirms Pasaules kausa finālturnīra sākuma no favorītes Spānijas futbola izlases galvenā trenera amata atlaists Hulens Lopetegi, bet viņa vietā iecelts valstsvienības sporta direktors Fernando Jerro.

Šāds Spānijas Futbola federācijas (RFEF) paziņojums nāca nākamajā dienā pēc tam, kad 51 gadus vecais Lopetegi tika nosaukts par granda Madrides “Real” galveno treneri. Speciālists tika atlaists, jo sarunas ar “Real” risināja par to neinformējot RFEF vadību.

“Esmu sens Spānijas līdzjutējs, bet tagad būs vēl aizraujošāk sekot viņiem līdzi, jo komanda ir interesentā situācijā. Būs aizraujoši pavērot, kā vieni no favorītiem tiks ar to galā. Intriga ir liela,” sacīja Astafjevs.

Savukārt par galvenajiem favorītiem viņš nosauca tradicionālos – Vāciju un Brazīliju.

“Šīs komandas vienmēr Pasaules kausā ir favorītes. Tomēr nevar aizmirst Argentīnu, Franciju un Beļģiju, jo pēdējām divām ir ļoti labi sastāvi. Jebkurā gadījumā, domāju, ka šis būs ļoti interesants čempionāts. Centīšos skatīties visas spēles,” piebilda Astafjevs.

Turnīra atklāšanā mājiniece Krievija tiksies ar Saūda Arābiju un Astafjevs uzskata, ka laukuma saimniekiem šajā mačā ir jāuzvar.

“Ja Krievija grib izkļūt no apakšgrupas, viņiem nav citu variantu. Domāju, ka tas viņiem arī izdosies, jo Saūda Arābija nav tas pretinieks, tomēr gaidu labu un interesantu spēli,” domās dalījās bijušais Latvijas izlases kapteinis.

Saistītie raksti

Viņš arī sprieda, ka turnīra norise būs veiksmīga bez lieliem incidentiem. “Protams, vienmēr ir tādi cilvēki, kuriem futbolā svarīgākas ir citas lietas nevis pati spēle. Tomēr domāju, ka šoreiz tas nebūs galvenais rādītājs, ja runājam par turnīra norisi kopumā. Krievija ir labi sagatavojusies, kaut vai redzot cik sirsnīgi viņi sagaidīja atbraukušās komandas. Krievijā šis ir liels notikums un cilvēki šos futbola spēkus gribēs baudīt,” uzskata Astafjevs.

Viņš pats arī labprāt dotos uz kādu no mačiem, bet pagaidām vēl nav sanācis saorganizēties. “Turnīrs ir ilgs un cerības neesmu atmetis, mēģinot tikt uz kādu spēli čempionāta otrajā pusē,” piebilda Astafjevs.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek pirmo reizi, cīņas aizvadot 11 pilsētu 12 stadionos.

LA.lv