Ekonomika
Bizness

Astana EXPO 2017 diskutē par tranzīta nozares nākotnes attīstību 0


Ieskats Astanas izstād;ē Expo 2017
Ieskats Astanas izstād;ē Expo 2017
Publicitātes foto

Šajā nedēļā Kazahstānā notiekošajā starptautiskajā izstādē Astana EXPO 2017 Latvijas paviljonā norisinās Tranzīta un loģistikas nedēļa, kuras laikā Latvijas un citu valstu eksperti dalīsies pieredzē un prognozēs par transporta nozares attīstību nākotnē.

Pirmdien norisinājās konference „Globālās transporta kustības vīzija. Eirāzijas potenciāls”, kuras laikā Latvijas un citu valstu eksperti sprieda par globālajām tendencēm infrastruktūras attīstībā jaunu Eirāzijas reģionu savienojumu izveidei un esošo maršrutu stiprināšanai, starpvalstu sadarbības modeļiem tranzīta biznesā, kā arī par efektīvu dzelzceļa un jūras transporta sinerģiju globālo kravu pārvadājumu nodrošināšanā.

Būtiski, ka konferenci atklāja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Kazahstānas premjerministra pirmais vietnieks Askars Mamins, kurš iepriekš ilgus gadus vadījis Kazahstānas dzelzceļa uzņēmumu un līdz ar to labi pārzina nozari un tās ietekmi uz abu valstu un plašāka reģiona ekonomiku.

Rīt, 12.jūlijā, diskusijā „Konteinerpārvadājumu attīstība Eirāzijas teritorijā” gaidāmas sarunas par konteinerpārvadājumu nozīmi kontekstā ar augstākas pievienotās vērtības preču ražošanu. Nozares eksperti pārrunās perspektīvas, izaicinājumus, kā arī ātruma un cenas likumsakarības, Āzijas un Eiropas sadarbības modeļus, kā arī Latvijas potenciālu tās kontekstā. Par nozarei aktuālajiem jautājumiem diskutēs SIA „LDz Loģistika”, SIA „LDz Apsardze”, „Riga Container Terminal”, „KTZE-Khorgos Gateway”, „KTŽ Express”, „TransContainer”, Loģistikas uzzēmumu asociācijas „Kazlogistics” u.c. organizāciju pārstāvji.

Savukārt, akcentējot Astana EXPO 2017 vadmotīvu „Nākotnes enerģija”, 13.jūlijā notiks diskusija „„Zaļās ekonomikas” attīstība transporta sektorā”. Saistībā ar ilgtspējīgu un videi draudzīgu pakalpojumu lomas pieaugumu aktuāls ir jautājums, vai transporta nozare tam ir gatava un kādas iniciatīvas tā ir gatava uzņemties. Eksperti spriedīs gan par „zaļo” inovāciju ieguvumiem vides kontekstā, gan to ekonomisko vērtību. Šajā diskusijā par videi draudzīgas domāšanas nozīmi transporta nozares attīstībā diskutēs LDz Padomes loceklis Aigars Laizāns, savukārt ar LDz pieredzi un modernizācijas projektiem dalīsies LDz Vides pārvaldības vadītājs Kārlis Dreimanis un SIA „LDz ritošā sastāva serviss” galvenais inženieris Fjodors Mihailovs.

LDz izstādē prezentē ar ūdeņradi darbināmas lokomotīves prototipu „HyLoco”, kas izpelnījies plašu izstādes apmeklētāju interesi un par ko arī plānots runāt diskusijas laikā. Savukārt Rīgas brīvostas eksperti klāstīs par piesārņojuma mazināšanu un vides aspektiem šajās teritorijās, un savā pieredzē vides aizsardzības un inovāciju jomā dalīsies Kazahstānas dzelzceļa galvenais inženieris Boriss Kotirevs.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
Prognozē nekustamā īpašuma cenu pieaugumu, liecina Mājokļu cenu indikators
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vairumam “Elektrum” klientu rēķinu pieaugums nepārsniegs 3,5 eiro mēnesī
3 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO, VIDEO: Tautiski dziedājumi, mācītāja svētība. Kā atklāja atjaunotos autoceļa posmus?
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Ekonomika
Darbaspēka rezerves izsīkst, tā turpināt nevar – ekonomisti par bezdarbu un nodarbinātību
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
17 tūkstoši zaudējuši cerības atrast darbu Latvijā: jaunākie CSP dati
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
4 stundas