bcastana.kz

Astanā no latviešiem rezultatīvākais Blūms 1

“VEF Rīga” neveiksmīgā sezona tika turpināta Kazahstānā, kur VTB līgas spēlē ar 81:89 zaudēts “Astana” komandai.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Jau pirmajās minūtēs Astanā spēlējošais Jānis Blūms ar veiklu kāju darbību divreiz apspēlēja Kristapu Janičenoku, uzdodot toni visai spēlei. Ātrajā basketbolā Astanā sapulcētie leģonāri individuāli bija gatavi uzlauzt vefiņa aizsardību un pietiekami regulāri to arī darīja. Lielāko spēles daļu vadībā bija mājinieki, ik pa brīdim veicot nelielus izrāvienus. “VEF Rīga” pacietīgi turējās līdzi, tālāk par desmit punktiem neatpalika un pirms pēdējās ceturtdaļas pat bija vadībā. Tad ar precīzu tālmetienu “Astana” astoņu punktu izšķirošo izrāvienu iekustināja Blūms. Starp citu, rezultatīvākais no laukumā esošajiem latviešiem.

“VEF Rīga” punktu ražas lauvas tiesu guva leģionāri, īpaši iespadīgi nospēlējot un 35 punktus iemetot Bajramovičam. Tikmēr kaut kur pazuduši pašmāju spēlētāji – joprojām neprecīzs (no spēles 2/9) Janičenoks, bez punktiem Jānis Bērziņš, bez atmiņā paliekošām epizodēm pārēje. Arī visas komandas sniegums joprojām stipri viduvējs.

Trešdien Eiropas kausa izcīņas spēlē “VEF Rīga” mēģinās izpildīt neiespējamo misiju – pārspēt Turcijas “Banvit” ar vismaz 20 punktu pārsvaru.

VTB VIENOTĀ LĪGA

Astana” – “VEF Rīga” 89:81 (23:22, 43:37, 62:63). Cvetkovičs 20, Rašs 17, Džonsons 16, Kalatess 12+11AB, Lavals 10+10AB, Blūms 8, Kļimovs, Lapčenko, Koļesņikovs pa 2; Bajramovičs 35+10AB, Robinsons 14, Nikss 10, Brauns 7, Strēlnieks, Janičenoks, A. Bērziņš pa 5, J. Bērziņš, Pasečņiks.

B grupā: 1. “Khimki” 8-0, 2. “CSKA” 7-1, 3. “Krasnije kriļja” 5-4, 4. “Triumf” 4-4, 5. “VEF Rīga” 4-5, 6. “Tsmoki” 4-5, 7. “Krasnij oktjabrj” 4-5, 8. “Astana” 3-6, 9. “Neptunas” 2-6, 10. “Azovmash” 2-7.