Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Asteroīds nokristīts Ikaunieka vārdā

Mazajai planētai līdz šim ar pagaidu apzīmējumu “2010 GC158” šogad apstiprināts vārds Ikaunieks par godu Latvijas Zinātņu akadēmijas observatorijas dibinātājam Baldones Riekstukalnā Jānim Ikauniekam, liecina Starptautiskās astronomijas savienības Mazo planētu centra dati.

 

Kā informē Latvijas Universitātes Astronomijas institūtā, tas ir 16. asteroīds, kas nes ar Latviju saistītu vārdu Saules sistēmā, un otrais, kas atklāts Baldones observatorijā.

Asteroīds jeb mazā planēta Ikaunieks pieder galvenajai asteroīdu joslai, kas atrodas starp Marsu un Jupiteru. To 2010. gada 12. aprīlī atklājis Latvijas astronoms Ilgmārs Eglītis, savukārt orbītas aprēķinus veicis Lietuvas astronoms Kazimiers Černis. Asteroīds 4,4 gados apriņķo Sauli pa nedaudz izstieptu orbītu. Asteroīda diametrs ir ap 1,5 kilometriem.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+