Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Asteroīds nokristīts Ikaunieka vārdā

Mazajai planētai līdz šim ar pagaidu apzīmējumu “2010 GC158” šogad apstiprināts vārds Ikaunieks par godu Latvijas Zinātņu akadēmijas observatorijas dibinātājam Baldones Riekstukalnā Jānim Ikauniekam, liecina Starptautiskās astronomijas savienības Mazo planētu centra dati.

 

Kā informē Latvijas Universitātes Astronomijas institūtā, tas ir 16. asteroīds, kas nes ar Latviju saistītu vārdu Saules sistēmā, un otrais, kas atklāts Baldones observatorijā.

Asteroīds jeb mazā planēta Ikaunieks pieder galvenajai asteroīdu joslai, kas atrodas starp Marsu un Jupiteru. To 2010. gada 12. aprīlī atklājis Latvijas astronoms Ilgmārs Eglītis, savukārt orbītas aprēķinus veicis Lietuvas astronoms Kazimiers Černis. Asteroīds 4,4 gados apriņķo Sauli pa nedaudz izstieptu orbītu. Asteroīda diametrs ir ap 1,5 kilometriem.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+