×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. novembris, 2015
Drukāt

Astoņi ASV štati paziņojuši, ka neuzņems bēgļus (10)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Astoņi ASV štati paziņojuši, ka bloķēs vai apturēs programmas, kas paredz pārvietot Sīrijas bēgļus to robežās, nostāju argumentējot ar Parīzē nule kā notikušajiem teroraktiem.

Iebildumus pret Sīrijas bēgļu uzņemšanu jau svētdien pauda Alabamas un Mičiganas gubernatori, vēlāk viņiem pievienojās Teksasas, Misisipi, Ārkanzasas, Indiānas, Luiziānas un Ilinoisas gubernatori.

“Pēc aizvadītajā nedēļas nogalē pret nevainīgiem Parīzes pilsoņiem notikušo teroraktu pilnīgas izvērtēšanas es iestāšos pret jebkādiem mēģinājumiem pārvietot uz Alabamu Sīrijas bēgļus,” paziņoja ASV dienvidu štata gubernators Roberts Bentlijs.

“Kā jūsu gubernators es nepiedalīšos politikā, kas apdraud Alabamas pilsoņus,” svētdien izplatītajā paziņojumā apliecināja Bentlijs.

“Nedēļas nogalē pastrādātie terorakti pasaulei ir traģisks atgādinājums, ka ļaunums pastāv un iegūst teroristu veidolu, kas grib iznīcināt pamatbrīvības, par kuru saglabāšanu mēs vienmēr cīnīsimies,” viņš piebilda.

“Es nepakļaušu Alabamas iedzīvotājus pat ne vismazākajam uzbrukumu riskam pret mūsu tautu.”

ASV vidienes štata Mičiganas gubernators Riks Snaiders svētdien paziņoja, ka nolēmis apturēt plānoto Sīrijas bēgļu ierašanos pavalstī ASV prezidenta Baraka Obamas izsludinātās programmas laikā.

“Ņemot vērā šausmīgo situāciju Parīzē, esmu devis rīkojumu apturēt mūsu centienus pieņemt jaunus bēgļus, līdz ASV Iekšzemes drošības ministrija nebūs pabeigusi drošības pielaižu un procedūru pilnīgu pārskatīšanu,” apliecināja Snaiders.

Luiziānas štata gubernators Bobijs Džindls sestdien Obamam nosūtītā vēstulē pauda “nopietnas bažas” par lēmumu atļaut Sīrijas imigrantiem ieceļot ASV un norādīja, ka būtu “apdomīgi ieturēt pauzi šajā procesā”.

Obama vēl septembrī paziņoja, ka ASV līdz 2016.gada septembrim uzņems 10 000 Sīrijas bēgļu.

Vairāki republikāņu Baltā nama nominācijas pretendenti svētdien brīdināja, ka, ņemot vērā traģiskos notikumus Parīzē, ASV nevajadzētu uzņemt Sīrijas bēgļus, jo to vidū var būt “Islāma valsts” kaujinieki.

Jau vēstīts, ka teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti vismaz 129 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par terora aktiem uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. lasu komentarus un brinos visi lama krievus krievi tadi krievi sitadi bet intresanti kas tagad cakare un iznicina Latviesu tautu krievi vai valdiba esosie LATVIESI iznak ka LATVIESI nu tad salidzinot LATVIESUS ar krieviem krievi ir pat loti normali a musejie pasi iznicina visu savam rokam un visu vainu uzvel krieviem kur nu vel vienkarsaku risinajumu.

 2. PAREIZI DARA!!! SAVI SLEPKAVAS NAV JĀUZŅEM UN JĀBARO!!!

 3. Nu, tie “mūrnieki” ir sīkums pret šitleristiem, kuŗi piecūķā pasauli. Sākot ar Putinu, beidzot ar Obamu.
  Bet visi .. dabus tās 99 skābās vīnogas un būs beigti un pagalam. Ar visu korānu. Kā Lādens, Pot Pols, Leninš, Hitlers, Stalins. Ieskaitot tos, kuŗi te muld par sazvērastībām, paši nesaprasdami par ko te muld.

 4. Kur nu 8, patiesība 30+. Tikai dullais Brauns iz Kalifornija.grib ..
  Interesanti: “calif” lieto arī “aiši”; viņiem esot kalifāts. Tātad noziedzīgo slepkavu banda ir tāds “kalifāts. Labi to zināt.
  Nujā, Simts upuru Parīzē ir sīkums pret torņiem Nujorkā, kur gāja boja vairak kā 3000.
  ..

 5. Toties Latvijas prezidents un premjēre no vienotības partijas krata pirkstu, ko mēs te esam iedomājušies. Nekādi iebildumi pret laimes mekletājiem nav pieņemami. Tā ir Latvijas valsts interešu aizstāvība no mūsu politikāņu puses. Būs interesants skats, kad ieradīsies pirmie laimes mekletaji. Prezidents ar premjēri un kompānijā ar NVO konsorcija biedriem (no mozaikas, mūsu mājas, papardes zieds, providus , delnas un citām org.) ar lielu pušķi rožu apsveiks pirmos imigrantus, ar ierašanos Latvijā, un solīsies mūžīgā mīlestībā, iecietībā un tolerancē.

 6. Vēl jo vairāk rada aizdomas, ka jukas ES režisori atrodas otrpus okeānam. Pieklājības pēc – nu kādus uzņemsim, pēc tam atkal neņemsim. Toties dažādas starptautiskas cilvēktiesību organizācijas bļauj, ka tā sauktiem ”bēgļiem” ES netiek nodrošināti labi apstākļi un viņi nepietiekoši ātri tiek izzvejoti no jūras. Mūsu ļoti daudzi cilvēki dzīvo daudz sliktākos apstākļos nekā drīkst piedāvāt tā saucamiem bēgļiem.

  • pirms dažām dienām lasīju,ka dažviet pat neesot nodrošinātas nabaga bēglīšu fizioloģiskās vajadzības.Kaut nu mūsu Godmaņpētersones komisija būtu laicīgi arī tām vajadzībām pieprasījusi pieklājīgu finansējumu.Vismaz neviens mums neko nevarētu pārmest,kā parasti mēs atkal izskatītos kā teicamnieki.

 7. Vismaz paldies dievam ka ir saprātīgi politiķi kas nav uzpērkami kā mūsu straujuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+