Mobilā versija
-1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Astoņi ekspertu padomi, kā sakopt savu auto pavasarim

Foto: LETAFoto: LETA

Pavasaris ir īstais laiks, kad noteikti jāveic automašīnas ģenerāltīrīšana, jo sniegs, dubļi un uz ielām kaisītais sāls lēnām un mērķtiecīgi ir atstājuši savas pēdas uz mašīnas virsbūves, bet smiltis un netīrumi no šofera un līdzbraucēju apaviem – salonā, klāsta “Statoil Fuel & Retail Latvia” speciālisti.

Viņi norāda, ka regulāras rūpes par automašīnu ilgtermiņā atmaksājas. “Līdzīgi kā cilvēki dzer ūdeni un lieto ķermeņa krēmu, lai saglabātu tvirtu ādu, tāpat arī auto virsbūves pastāvīga mazgāšana un vaskošana ļauj to uzturēt labā stāvoklī,” atzīmē “Statoil Fuel & Retail Latvia” speciālisti un sniedz astoņus padomus, kā pavasarī sakopt savu spēkratu.

  1. Vispirms parūpējies par salonu – iztīri to ar putekļsūcēju un mitrajām salvetēm. Vispareizāk tīrīšanu sākt no augšpuses, piemēram, priekšējā paneļa, bet kā pēdējos iztīrīt auto paklājiņus.
  2. Nomazgā auto apakšu – šasijas mazgāšana ir būtiska ne tikai ziemā, bet arī pavasarī. Jāpievērš uzmanība riteņu arkām, durvju apakšai u.c. vietām, kur pavasarī sakrājas dubļi.
  3. Ja auto ir ļoti netīrs, tad pirms mazgāšanas izmanto netīrumu šķīdināšanas līdzekļus vai automātiskās mazgāšanas programmu, kurā iekļauta arī priekšmazgāšana. Tie jāuzsmidzina uz virsbūves un jāļauj 5 līdz 10 minūtes iedarboties.
  4. Notīri vējstiklu arī no iekšpuses. Ziemā uz tā, iespējams, sakrājies putekļu slānis.
  5. Seko līdzi auto lukturu tīrībai. Tīri lukturi nodrošina labu redzamību un drošu pārvietošanos dienas tumšajā laikā.
  6. Nežēlo līdzekļus virsbūves vaskošanai. Vaska kārtiņa pasargās krāsojumu no apkārtējās vides negatīvās ietekmes un ļaus tam ilgāk izskatīties svaigam.
  7. Nomaini logu slotiņas – visdrīzāk, pēc ziemas sezonas tās būs jau savu laiku nokalpojušas, bet ar jaunām slotiņām pavasarī būs vieglāk notīrīt vējstiklu.
  8. Mazgā automašīnu vismaz reizi mēnesī, ja ar to pārvietojies ikdienā. Negaidi, kad virsbūve ir ļoti netīra, jo netīrumi arī nelielā slānī negatīvi ietekmē krāsojumu.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+