×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
21. aprīlis, 2018
Drukāt

Astoņi gadi. Tik daudz laika prasīja robežas ar Krieviju demarkācija (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ārlietu ministrija ziņo, ka šodien, 21. aprīlī, stājas spēkā Latvijas–Krievijas valsts robežas demarkācijas dokumenti. Līdz ar to ir noslēdzies abu valstu kopējā robežposma demarkācijas process, kas ilga astoņus gadus.

Demarkācijas procesa gaitā tika veikta 283,6 km garās robežlīnijas iezīmēšana dabā, tika uzstādītas 648 robežzīmes, kā arī noteikta precīza viduslīnijas atrašanās pierobežas upēs, robežlīniju atrašanās ezeros un precizēta salu piederība.

Latvijas Ārlietu ministrija pozitīvi novērtē Latvijas un Krievijas ekspertu sadarbību abu valstu kopējās robežas demarkācijas procesā.

Latvijas un Krievijas kopīgā demarkācijas komisija tika izveidota saskaņā ar 2007. gada 27. martā Maskavā parakstītā Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līguma par Latvijas un Krievijas valsts robežu 5. pantu.

Komisijas pirmā sēde notika 2009. gada 23. septembrī Daugavpilī. Robežas demarkācijas dokumenti tika parakstīti 2017. gada 25. oktobrī demarkācijas komisijas noslēguma sēdē Rīgā.
Šī gada 16. janvārī dokumentus apstiprināja Latvijas valdība, savukārt 21. februārī – Krievijas Federācijas valdība.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Paldies vairai un pārējiem kangariem,kas uzdāvināja krievijai daļu no Latvijas.Kāpēc Japāna neatsakās no savām salām?

  2. gaidīja, gaidīja Iļju no Muromas, bet tas, slīmests,
    kā nenāca, tā nenāca…
    “Gaišie spēki” bija spiesti beidzot “pabeigt”…

  3. Tikai atcerieties ,ka ar jauno robežlīgumu mēs Latvija esam lauzuši svarīgāko robežlīgumu ar Krieviju iepriekš noslēgto

Draugiem Facebook Twitter Google+