×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Astoņi lati – par maz 


Foto - LETAFoto - LETA

Par bērnu, kuru audžuģimene paņem no bērnunama, valsts piemaksā 100 latu mēnesī, bet par savējo māte saņem vien astoņus latus.

 

Protams, audzinot bērnu līdz pusotra gada vecumam, pabalsts ir lielāks, atbilstoši vecāku izpeļņai, taču bērns ir jāapgādā vismaz līdz pilngadības sasniegšanai! Tiek piedāvāts bērnudārzs, taču arī tas ir par maksu. Brīdī, kad ekonomiskā situācija sāk uzlaboties, varbūt vajag pielikt pie pabalstiem mātēm. Tas atmaksāsies jau vienas paaudzes laikā.

Pirms 10 gadiem biju Čehijā. Zinu, ka tur mātei, kura audzina bērnus, ar katru nākamo bērnu pabalsta summa pieauga. Ja ģimenē bērnu skaits ir vismaz četri, māte pabalstā saņēma naudu, kas vienāda ar vidējo darba algu valstī. Pabalsti tika maksāti līdz bērnu pilngadības sasniegšanai, un laiks, kuru māte ir ziedojusi bērnu audzināšanai līdz pilngadībai, tika ieskaitīts darba stāžā.

Gribētos, lai arī Latvijā sievietes pensija būtu atkarīga no izaudzināto bērnu skaita. Šodien sieviete māte saņem ievērojami zemāku pensiju nekā tā, kura nevienu bērnu nav izaudzinājusi un netaisās to darīt. Kuri tad šodien maksā nodokļus, ja ne mūsu pieaugušie bērni?

 

Viedoklis

Labklājības ministre Ilze Viņķele pagājušonedēļ publiski izteicās, ka būtu nepieciešams pārskatīt astoņu latu ģimenes pabalstu. Ministre ierosināja, ka turīgākām ģimenēm finansiālais atbalsts nebūtu nepieciešams – tā vietā būtu atvieglojumu kopums darba ienākumiem un pakalpojumiem. Savukārt ģimenes ar zemiem un vidējiem ienākumiem varētu saņemt finansiālu atbalstu – astoņus latus un vairāk, gan arī atbalstu ar atvieglojumiem, ko piemēro darba ienākumiem, gan arī pakalpojumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+