×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Astoņu hektāru platībā atjauno Liepājas ezera krasta pļavas biotopu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Savācot sadzīves atkritumus, izcērtot krūmus un nopļaujot pāraugušo zāli, atjaunots Liepājas ezera krasta pļavas biotops kopumā 8,5 hektāru platībā, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Darbi veikti projekta “Ezeri nākotnei” ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansējumu.

Pagājušajā gadā darbi tika veikti aptuveni četru hektāru lielā platībā, kur tika izcirsti koki un krūmi, nopļauta pāraugusī zāle, kā arī savākti sadzīves atkritumi gar E.Tisē ielas mājām. Darbu otrais etaps turpinājās šajā gadā, sakopjot teritoriju, kas tuvāk ezeram. Atkārtoti tika izcirsta ataugušo krūmu atvases visā teritorijā.

Projekta “Ezeri nākotnei” Liepājai atvēlētais budžets ir 15 795 eiro, no kuriem 85% jeb EUR 13 426 finansēs Eiropas Savienība un 2369 Liepājas pašvaldība. Projektā kopumā iesaistījušies 12 partneri no Latvijas un Lietuvas.

Projekta ietvaros notikusi arī sabiedrisko inspektoru apmācība, kā arī izveidota ceļojošā foto izstāde par projektā iesaistīto ezeru dabas vērtībām.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +10.3
Daugavpils +5.2
Saldus +7
Liepāja +10.0
Jelgava +7
Ventspils +9.8
Limbaži +5
Madona +6
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+