Latvijā
Kriminālziņas

Advokāts Platacis pazudis jau 8 gadus: joprojām aizdomas par slepkavību0


Ainars Platacis pazudis bez vēsts jau 8 gadus. Policija turpina izmeklēšanu, viņa atrašanās vieta aizvien nav zināma arī 2018.gada jūnijā.
Ainars Platacis pazudis bez vēsts jau 8 gadus. Policija turpina izmeklēšanu, viņa atrašanās vieta aizvien nav zināma arī 2018.gada jūnijā.
Ekrānuzņēmums no LTV video.

Pagājušajā nedēļā apritēja astoņi gadi kopš advokāta Aināra Platača pazušanas, un policija joprojām neizslēdz, ka advokāts varētu būt noslepkavots, taču vainīgās personas patlaban nav izdevies noskaidrot, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā (VP).

VP preses pārstāve Ilze Jurēvica aģentūrai LETA pastāstīja, ka kriminālprocesā joprojām notiek izmeklēšana, taču Platača atrašanās vieta policijai nav zināma.

Jurēvica atgādināja, ka pēdējo reizi Platacis redzēts 2010.gada 24.maija vakarā, izejot no darba vietas. 25.maijā Garkalnes novadā atrasta viņa automašīna.

Policija neizslēdz, ka attiecībā pret Plataci izdarīta slepkavība. 2014.gadā kriminālprocess tika kvalificēts pēc Krimināllikuma panta par slepkavību.

Līdz šim brīdim vainīgās personas nav noskaidrotas. Izmeklēšanas laikā izvirzītas dažādas versijas. Lai tās pārbaudītu, kriminālprocesa ietvaros tika nopratinātas vairākas personas, veiktas nepieciešamās ekspertīzes, kā arī notika starptautiskā sadarbība, norādīja policijas pārstāve.

Patlaban primārā versija ir tāda, ka Platača pazušana ir saistīta ar viņa profesionālo darbību, piebilda Jurēvica.

LETA jau ziņoja, ka pēdējo reizi Platacis tika redzēts 2010.gada 24.maija vakarā, izejot no advokātu biroja “Platacis un partneri” Rīgā, Duntes ielā 34.

Saistītie raksti

Platača automašīna “Mercedes-Benz 500” 25.maijā tika atrasta Mucenieku apkaimē, aptuveni puskilometra attālumā no atpūtas kompleksa “Ezerkrasts”, kas atrodas Garkalnes novada Sunīšos. Līdzās atpūtas kompleksam ir arī Sunīšu ezers. Platača mašīnā bez aizdedzes atslēgas bija divas žaketes, portfelis un telefons, kuru advokāts ikdienā izmantoja.

Daži no Platača plašāk pazīstamajiem pēdējo darba gaitu klientiem bija aviopārvadājumu un lidaparātu apkopes kompānijas “Konkors” īpašnieks, Baltkrievijas ieroču eksportētāja “BelTechExport” padomes loceklis Aleksandrs Sadovojs, ilggadējais Valsts ieņēmumu dienesta un pašreizējais Finanšu ministrijas darbinieks Vladimirs Vaškevičs un citi.

LA.lv