×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Astotais marts – veco laiku palieka? “LA” lasītāju aptauja (30)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc Kristīnes Jarinovskas raksta “Nepieņemamie svētki” publikācijas 24. februāra “Latvijas Avīzē” vaicāju mūsu pastāvīgajām lasītājām – ko jums nozīmē 8. marts?

Inga Mazure Rīgā: “Esmu vienisprātis ar rak­sta autori, jo arī man tie ir un paliek dzērāju svētki. Kā šodien atceros, darbavietā sievietēm pasniedza tulpes, tādas saļukušas, kopš tā laika tulpes man nepatīk. Vīrieši apsveica, bet mums par to bija jāklāj galds un sveicinātāji jāpacienā. Ja parasti uz ielām streipuļoja iedzēruši vīrieši, tad 8. martā – arī sievietes. Tas bija nožēlojami. Vēl mani kaitināja tramvajā krieviski teiktie uzaicinājumi apsēsties, jo šodien esot sieviešu diena. Tāpat man nepatīk helovīns un tamlīdzīgi svētki. Bet jauniešiem laikam vienalga, ka tik iemesls svinēšanai.”

Gunta Krūmiņa Smiltenes novadā: “Atklāti sakot, tie nav mani svētki. Kādas kuram atmiņas par tiem saglabājušās, atkarīgs no darbavietas kolektīva. Daļēji piekrītu, ka tie bija svētki ar alkoholu lielā daudzumā. Lai gan tajās darba vietās, kur es strādāju, tā nebija. Tomēr urda jautājums – vai tiešām tikai vienā datumā sievietei jāparāda cieņa un gods? Tas, manuprāt, ir ikdienas pienākums. Galvenais nav puķes, bet tas, vai palīdzi sievai, mātei, māsai ikdienas solī. Tas ir nepārtraukts process, un viena diena te neko daudz nelīdzēs.”

Silvija Kalniņa Jēkabpilī: “Mana attieksme pret 8. martu šobrīd ir neitrāla. Tad jau vairāk esmu sašutusi par visādām Lūcijas dienām, helovīniem un Valentīnsvētkiem, kas cenšas izspiest mūsu, latviešu, svētkus. Atceros no bērnības, ka agrāk sieviešu dienu nemaz nesvinēja. Bet tad ieviesa brīvdienu, cilvēki pierada un sāka svinēt. Manā uztverē, šodien 8. marts ir veco laiku palieka, kas ar gadiem, iespējams, izzudīs. Lai gan savā pilsētā daudzus šajā dienā redzu ar puķu pušķiem. It sevišķi krieviem šī diena svarīga. Viņi to svin. Bet jebkura sieviete par ziediem būs priecīga. Mans kaimiņš 8. martā man vienmēr piezvana un apsveic.”

Valentīna Latkovska Preiļu novadā: “Izlasīju “LA” minēto rakstu, kopā ar dēlu to apspriedām. Nepiekrītu autorei, ka tie ir komunistu svētki. 8. martam ir sena vēsture. Lai paskatās internetā. Mums Pelēču kultūras namā notiks sieviešu dienai veltīts pasākums. Sanāksim kopā, padziedāsim. Uzstāsies Ārdavas sieviešu ansamblis, kurā pati piedalos. Domāju, nekādu provokāciju nebūs. Arī agrāk, kad strādāju par skolotāju, mācību pārzini un direktori, vienmēr atzīmējām 8. martu. Mans dēls dienējis padomju armijā. Viņam 23. februāris nozīmē diezgan daudz. Vai tie divi dienesta gadi viņam tagad būtu jāsvītro no dzīves?”

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Lasu, šīs atziņas tikai šodien, – piecas dienas pēc astotā marta! NOŽĒLOJAMI, tiešām NOŽĒLOJAMI, ka Jūsu – astotā marta pretinieču – viedoklis ir – vidēji ņemot – “dzērāju svētki”! Lai Jums tie tādi paliek uz mūžu! Nezinu, kāpēc, bet dažu sieviešu dzimšanas dienas ir vēl BRIESMĪGĀKAS! Manā ģimenē ir sieva, trīs meitas, + vēl divas mazmeitas un 10 jaunāki, vecāki vīrieši! Mums tie tiešām ir jauki, skaisti un prieka pilni pavasara svētki, kuros dominē sievietē jeb “Sieviešu diena”, nevis kaut kādi ievazāti un un ar varu gandrīz “uzlikti” svētki: nekas stulbāks nevar būt par izvarotā ķirbja svētkiem, izdomātiem mīlestības svētkiem, tā tālāk… ja jau Jūsu uzskats, ka ziedi sievietei jāsniedz ik dienu, tad, piedodiet, MANUPRĀT arī JĀMĪL IK DIENU, nevis vienu reizi gadā! Es ziedus dāvinu daudz biežāk, bet ASTOTAIS marts ir un paliek ĪPAŠA DIENA! Jā, arī 23.02. Man! Bet es negaidu neko šajā dienā, taču esmu priecīgs, ja mani atceras šai dienā, jo palieku pie tās atzinās, ka ARMIJA vīrietim ir ĪSTĀKĀ dzīves skola! BET JUMS, cienījamās astotā marta pretinieces, NEKAD TO NESAPRAST! Tāpēc aicinu – NEPATĪK – klusējiet! Lai Jūsu domas paliek pie JUMS!

 2. MAN ŽĒL JŪS SIEVIETES ,KAS SASKATA 8 MARTU AR PIEDZĒRUŠIEM VĪRIEŠIEM UN 23 FEBRUARI.NAV JAU VISI VĪRIEŠI TĀDI.IR PROTAMS SKAISTI SIEVIETEM UZDĀVINĀT ZIEDUS PARASTĀ DIENĀ ,KO DARU ES UN 8 PARTS PATS PATSEVI SAPROAMS

 3. PALDIES VALENTĪNAI LATKOVSKAI!!! Gluži manas domas!!! Ne jau visi 8.martā nodarbojas ar ĻURBOŠANU un NE visas sievietes var būt mātes… Prieks, ka vismaz 8.martā arī viņas KĀDS apsveic! Man 23.februāris NAV viennozīmīgi slikts datums! Padomju armijā dienējuši mani brāļi, vīrs, dēls.

  • PIEKRĪTU VALENTĪNAI JO ARĪ ESMU DIENĒJIS URĀLOS,MAN 23 FEBRUĀRIS IR ĪPAŠA DIENA,IR PATĪKAMI KA ATNĀC MĀJAS TEVI SAGAIDA KA CILVĒKU KAS TO PELNIJIS, MAN IR IZSVĪTROTI 2 GADI NO manas DZĪVES.

  • PALDIES, Skaidra! Īsi un patiesi!

 4. PALDIES VALENTĪNAI LATKOVSKAI!!! Gluži manas domas!!! Ne visām sievietēm lemts būt mātēm un vismaz šajā dienā viņas arī KĀDS atceras un apsveic! Padomju armijā dienējuši mani brāļi, vīrs, dēls un 23.februāris netiek vērtēts viennozīmīgi noraidoši – bija tāds dzīves posms, kuru padarīt NEBIJUŠU vienkārši NAV IESPĒJAMS!!!???

 5. Sovetskais cilvēks Atbildēt

  8.marts un 23.februāris – labs iemesls kārtīgi piedzerties un pieēsties. Un man patīk, ka šajās dienās manas sievietes mani apkalpo: sarupē gardas uzkodas un ēdamo, nedusmojas, pieglaužas un īpaši Vīriešu dienā izturas pret mani kā pret kungu un karali, un dāvina pat dāvanas.

 6. Jā, jā pasniedziet sievietēm ziedus, bet sviniet bez alkohola. Un redzēsiet, kā lielā daļā ziedu sniedzēju un arī saņēmēju pāries jebkāda interese par šiem svētkiem.

 7. Un vēl, autorei gan ir stipri vienvirziena domāšana :D, ja tādus murgus var uzrakstīt.

 8. Nu atraduši gan tautas balsis…
  Man personīgi patīk, ka man 8. martā dāvā ziedus 🙂
  Maijā sveic mātes, 14. februārī svinās mīlētāji. Vīriešiem ir sava diena, tēviem arī. . Bet vienkārši Sievietei nav. Tāpēc 8. martsir ļoti labs datums tādai dienai.

 9. ir tā, ka noliedzot savu vēsturi, cilvēks zaudē savu nākotni! Ko tad tagad darīt tiem, kuri dzimusi un auguši tajā laikā un svinējuši šodienas paaudzei netīkamos svētkus? Apkasties ar skujām? Šodienas paaudze savu nākotni pavadīs helovīnos, valentīnos un citos ievazātos nelatviskos pasākumos! Cik garš, tik plats! Labāk vairāk svētku dienu nekā sēras ar karogiem! Sveiciens sievietēm 8. martā, jo ar to atnāk pavasaris!

 10. ļoti skaisti, pavasarīgi, gaiši svētki un nezinu kāpēc tos jāsaista ar komunismu un kaut kādām ideologijām.Lai arī kādam ļoti negribētos,tos vēl arvien svin ļooti daudzi un pareizi vien ir.Man ļoti patīk,labāki nekā helovīni un valentīndienas, kas nekad nav bijuši Latvijas svētki.

 11. Pareizi jau ir, ka par 8. martu jūsmo tās sievietes, kurām ikdienā pietrūkst vīriešu uzmanības apliecinājumu. Tām, kurām šīs uzmanības netrūkst, arī 8. marts nebūs kāda sevišķa diena. Šie komentāri drīzāk liecina par to, ka vīriešiem sievietēm ir jāvelti krietni vairāk uzmanības, īpaši jau ģimenē, tad arī nebūs tāda jūsmošana par šiem komunistu svētkiem. Jo komunistiem lielākie svētki vienmēr bija čupošanās kolektīvos, nevis svētki ģimenes lokā. Stipra ģimene ir stipras valsts pamats, bet 8. marts nav ģimenes svētki.

 12. Tie tak Starptautiskie svētki! Kāpēc tad ir jāpiemin padomju laiki? Arī man ir skaistas atmiņas no tiem laikiem un arī tagad,kad vīrs šajā dienā uzdāvina ziedus. Un ziedus viņš dāvina ne tikai 8.martā. Un Jēkabpils Centra veikalā sanācis būt tieši šajā dienā un tur visām sievietēm dāvinājaziedus.

 13. Es par 8. marta svinēšanu! Vajag kādu gaišumu dzīvē, kādu atceres mirkli! Sieviete ir ļoti noslogota ar darbiem, tāpēc tulpju pušķis radīs smaidu un vieglumu dzīvē! Svinēsim Sieviešu dienu!

 14. Šie ir vienīgie no pagājušo laiku svētkiem, kurus gribas svinēt arī tagad. Jau padomju laikos tie zaudēja krietnu daļu no ideoloģiskās auras, cilvēciskojās un kļuva, gluži vienkārši, par Sieviešu dienu. Nezinu, kā ar citiem, bet es šos svētkus, atšķirībā no visādiem tur 23 – jiem februāriem, 9 – jiem maijiem, oktobriem un t.t, atceros ar nostaļģiju. Tomēr bija kaut kas šajos svētkos!

 15. Ziniet, gribas atbildēt tām “aptaujātajām” par to dzeršanu. Tad jau varam nonicināt arī Līgo svētkus. Ne velti krievi , kuri šos svētkus nesvin, saka akurāt tāpat, ka tie ir izdzeršanās svētki.
  Un par tām noļukušajām tulpēm, kam nav nekāda sakara ar svētkiem, bet gan ar attiecīga kolektīva vīriešu izdomas nabadzību.
  Manā apziņā 8.marta svētki ir tikai Sieviešu diena, kad sievietes saņem uzmanības apliecinājumu no vīriešiem- vai tas būtu darba kolektīvā vai mājās. Un tādu esmu saņēmusi katru gadu vēl līdz šodienai.

 16. Tā kā esmu dzīvojis padomju laikos, tad varu droši teikt, ka tautā neoficiāli 8. marts vienmēr tika atzīmēts tikai kā Sieviešu diena – bez sasaistes ar komunistisko ideoloģiju. Tāpēc arī šie svētki daudziem joprojām tuvi, lai gan par tiem reizēm teica, ka tā ir diena gadā, kad vīrieši atceras sievietes. Kas attiecas uz 23. februāri? Ja kādam tā diena nozīmē tik daudz, ka atceras ar prieku, tās armijas “Dzimšanas dienu”, kas kādreiz iznīcināja Latvijas brīvvalsti… nu, nezinu. Es ar prieku atceros to, ka man no šīs armijas izdevās izvairīties. Turklāt, šis datums vispār ir sadomāts, jo šajā dienā reāli nekas tāds pat nenotika, lai to kā armijas dibināšanas dienu atzīmētu! Kā jau visa boļševiku vēsture – arī tas ir viltojums.

 17. man gan patīk 8.marts, jo ne visas sievietes ir mātes un ne visām ir draugi un man gan patīk, ja darba kolektīvā vīrieši apsveic un dāvina ziedus:) nav jau obligāti jādzer, ja kas

 18. Jo vairāk svētku, jo gaišāka dzīve

 19. Es arī dienēju Padomju armijā un negrasos tos divus gadus izsvītrot no dzīves ,jo apzināti gāju dienēt ,lai apgūtu militārās iemaņas,ar domu, ka kaut kad jau noderēs un noderēja, LV valstiskuma atgūšanas laikā,bet 23 februāris man nav svētki,jo kā gan var svinēt dienestu svešās armijas rindās.Līdzīga atieksme ir pret 8 martu.Mūsu tradīcijās nav godināt sievieti vienreiz gadā.Sievetei gods un cieņa jāizrāda katru dienu gan kā matei ,māsai, meitai vai vienkārši tāpec ,ka viņa ir sieviete.Man 8.marts asociējas ar tādu ,kā dzērāju svētku dienu ,kad sievietes pienākums ir par lētu tulpju pušķi ,klāt vīriem bagātīgu galdu.

  • NE JAU ES SVINU 23 KA DIENĒJU KRIEVU ARMIJĀ,BET PAR MURGU KUR TO PAVADIJU KAM IZGĀJU CAURI,PROTAMS ES ZIEDUS MĪĻOTAI DĀVINU BEZ IEMESLA ĀRĪ.

 20. nezinu,nezinu,kam tika dāvinātas saļukušas tulpes(droši vien vīrieši vērtēja pēc saņēmējas), manā darba vietā ,mūsu vīrieši ,vienmēr dāvināja skaistus ziedus,to atceroties ,vēl šodien uzviļņo skaistas atmiņas. Tie nebija nekādi uzspiesti svētki,ja kāds negribēja,varēja nesvinēt.Tā ir joprojām STARPTAUTISKĀ sieviešu diena ,tā nav /nebija tikai Latvijā vai savienībā.Bet ,ja cilvēkam patīk iedzert,tad to viņš darīs jebkuros svētkos,sauc tos kā gribi.

Draugiem Facebook Twitter Google+