×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Astrahaņā notikušas policijas un protestētāju sadursmes

Populārajam blogerim un korupcijas apkarotājam Aleksejam Navaļnijam ierodoties Astrahaņā, lai paustu atbalstu bijušajam mēra amata kandidātam viņa badastreikā pret vēlēšanu rezultātu viltošanu, šajā Krievijas pilsētā izcēlušās sadursmes policijas un protestētāju vidū.

Bijušais Astrahaņas mēra amata kandidāts Oļegs Šeins nav ēdis jau 25 dienas, šādi protestējot pret masveida vēlēšanu rezultātu viltošanu, kas, pēc viņa domām, notikusi 4. martā, kad pilsētas mēra amats nonāca valdošās partijas “Vienotā Krievija” kandidāta rokās. “Notika sadursmes starp mūsu protestētājiem un tiem, kuri atbalsta ievēlēto mēru un partiju “Vienotā Krievija”,” telefonintervijā aģentūrai AFP pavēstīja Šeins.

Šeins kopā ar vēl aptuveni 20 atbalstītājiem no partijas “Taisnīgā Krievija” pieteica badastreiku pirms trim nedēļām. Situācija saasinājās, kad Astrahaņā ieradās Navaļnijs un vēl vairāki citi opozīcijas politiķi, lai paustu atbalstu Šeina prasībai sarīkot jaunas mēra vēlēšanas. “Vairāki simti protestētāju vēlējās doties miermīlīgā gājienā uz pilsētas domi, lai satiktu vēlēšanu komisijas vadītāju,” paziņoja Šeins. Policija vairākas reizes mēģināja viņus apturēt un arestēja vairākus cilvēkus.

Neizdodoties satikt vēlēšanu komisijas amatpersonas, aptuveni 150 protestētāji apstājās centrālajā laukumā, interneta lietotājiem tikmēr caur sociālajiem tīkliem aicinot piebiedroties vēl citus demonstrantus. Tikmēr Astrahaņas prokuratūra izdeva paziņojumu, kurā teikts, ka Šeina sūdzības par vēlēšanu rezultātu viltošanu ir pārbaudītas un vairumā gadījumu noraidītas kā nebūtiskas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+