×
Mobilā versija
+0.6°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Piektdiena, 23. marts, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Astrālais kaķis, svētais jērs. Mistiskie dzīvnieki – cilvēku un dievu sabiedrotie

1. Astrālais kaķis

1no6
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock


Dzīvniekiem allaž ierādīta nozīmīga vieta cilvēku dzīvē. To klātbūtne gan biedējusi, gan rosinājusi iztēli, daudzus no tiem cilvēki savulaik kaismīgi pielūdza, uztverot par dievu vēstnešiem, vai pat uzlūkoja kā dievības, uzskatot, ka paši no tiem cēlušies…

Sagatavots pēc žurnāla Pas_Nosl

Par vienu no visnoslēpumainākajiem dzīvniekiem pasaulē allaž uzskatīts kaķis. Kopš seniem laikiem kaķi uzlūkoti ar bijību un tie iedvesuši bailes. Cilvēki apbrīnojuši šā dzīvnieka neatkarību, patstāvību, neizdibināmās nakts pastaigas. Kaķi ieņem būtisku vietu daudzu tautu folklorā un maģijā, ar tiem saistīti daudzi mīti, leģendas, ticējumi, rituāli un mistiski nostāsti.

Kaķa pielūgšanas kults bija plaši izplatīts jau Senajā Ēģiptē. Slavenajā ēģiptiešu “Mirušo grāmatas” 17. nodaļā viens no svarīgākajiem ēģiptiešu panteona dieviem – saules dievs Ra – cilvēkiem parādās kā “diženais kaķis”. Ar XXII dinastijas laiku saista Bubastes pilsētas dievietes kulta – Bastetas – aizsākumu. Dievietei bija kaķa galva, un tā simbolizēja saules auglīgo spēku, briedinot ražu.

Godinot Bastetu, tūkstošiem kaķu pēc nāves balzamēja un apbedīja īpašās kapsētās. Par to liecina atklātie kaķu apbedījumi, kurus datē ar XVIII dinastijas valdīšanas beigām. Kaķa nāvi ikvienā vietā atzīmēja ar īpašu rituālu. Mājas iemītnieki sēroja, it kā būtu zaudējuši tuvu ģimenes locekli. Mirušā kaķa ķermeni nogādāja svētās telpās, balzamēja un apbedīja Bubastē.

Senajā Ēģiptē runcis bija Saules dieva emblēma. Taču, būdams nakts dzīvnieks, kaķi, jo īpaši melno, vienmēr asociēja arī ar Mēnesi. Tam piedēvētas pārdabiskas spējas. Kaķi var kalpot gan tumšajiem, gan labajiem spēkiem. Tādēļ kaķa klātbūtne cilvēku mājās var nest gan svētību, gan postu. Viss atkarīgs no tā, kā cilvēks izturas pret kaķi: vai to ciena un godā.

Dzīvnieka aura esot tik liela, ka tā pārņem ne tikai konkrētu cilvēku, bet arī viņa ģimeni, māju un teritoriju, ko kaķis uzlūko kā savu īpašumu. Kad kaķis trinas gar kāda kājām, tad vislielākā kļūda ir to dzīt prom. Šādā veidā kaķis ne tikai glaimo, cenšoties panākt savu, bet arī it kā “atzīmē” cilvēku, atstāj viņā savas astrālās “pēdas”, “zīmes”. Turklāt tādā veidā viņš dalās ar savu maģisko spēku. Savukārt tas, kurš šādā brīdī dzīvnieku atgrūž, vienkārši atsakās no tās pozitīvās enerģijas, ko kaķis gribēja viņam dāvāt.

Nākamreiz kaķis vairs nesniegs tādam nepateicīgajam sava astrālā spēka daļu vai varbūt pat to viņam atņems.
Kaķus cilvēki izmantojuši mājas un dzīvokļa aizsardzībai no ļaunajiem spēkiem. Īpaši šim nolūkam piemēroti balti un rudi kaķi. Kaķa aura ir tik spēcīga, ka burtiski “izgrūž” jebkuras negatīvas vibrācijas aiz tās teritorijas robežām, kuru tas uzskata par savu. Tādēļ ir būtiski radīt kaķim tādus apstākļus, lai viņš savu saimnieku, tā ģimeni, māju un pagalmu uzskatītu par savu teritoriju. Ne velti kaķi tik aktīvi un agresīvi veido savas teritorijas.

Patiesībā viņi tādā veidā sadala ne tik daudz dzīves telpu, kā iespēju sava maģiskā spēka izplatībai. Kaķa astrālās spējas ir tik lielas, ka viņš itin vienkārši var aizdzīt no mājas spoku un citas ļaunās būtnes. Tādēļ magi, veicot spiritisko seansu, izvairās turēt istabā kaķi, jo tas var aizbiedēt visas astrālās būtnes.

Tāpat kaķi ir kosmiskās enerģijas starpnieki. Tiem patīk atrasties vietās, kur ir spēcīga enerģijas plūsma, sevišķi ģeopatogēnajās zonās, turklāt bieži tie izvēlas tās vietas, kur lielā daudzumā uzkrājas negatīvā enerģija. Tādēļ zinoši cilvēki izmanto šo dzīvnieku mājas dzīvojamās telpas attīrīšanai no negatīvām vibrācijām.

Kaķis šādiem nolūkiem darbojas kā enerģētiskais “putekļusūcējs”, uzņemot sevī negatīvo enerģiju un pārveidojot pozitīvajā. Līdzīgi kā koki transformē mums kaitīgo ogļskābo gāzi skābeklī, kaķi veic ko līdzīgu, tikai enerģētiskajā nozīmē. Tas izskaidrojams ar to, ka kaķa personiskajam bioloģiskajam laukam piemīt negatīvs lādiņš. Ne velti senajā Krievijā pastāvēja paraža – pārceļoties uz jaunu dzīvesvietu, pirmo mājā ielaida kaķi. Ja māja bija veca, kaķis uzņēma sevī visu negatīvo svešo enerģētiku, ko atstājuši iepriekšējie saimnieki. Ja māja bija jauna, tad tai bija nepieciešama “izpirkuma maksa”, proti – spēcīgs enerģētisks lādiņš, kuru arī varēja dot kaķis.

Kaķu maģiskās spējas vienmēr novērtējuši dziednieki. Kaķi var ārstēt savus saimniekus, apguļoties uz ķermeņa slimajām vietām. Viens no vienkāršākajiem ārstēšanas veidiem ar kaķu palīdzību – dzīvnieka glaudīšana, kas atbrīvo cilvēku no stresa, psihiskā un nervu saspringuma. Dziedniecībā kaķus izmanto arī redzes uzlabošanai. Daži dziednieki šim nolūkam iesaka paglaudīt balta kaķa asti.

  1. Astrālais kaķis
  2. Suņi - filosofu un dvēseļu pavadoņi
  3. Pazemes kārdinātāja čūska
  4. Upurētie un dievinātie jēri
  5. Debesu pavēlnieki putni
  6. Spēka talismani lauvas

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+