×
Mobilā versija
-11.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Pirmdiena, 26. februāris, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Astrālais kaķis, svētais jērs. Mistiskie dzīvnieki – cilvēku un dievu sabiedrotie

2. Suņi - filosofu un dvēseļu pavadoņi

2no6
suni


Daudzu gadsimtu garumā suņa izcelsmi ļaudis saistījuši ne tikai ar augstākajiem spēkiem, bet arī dievinājuši pašu dzīvnieku. Cilvēki apbrīnoja dzīvnieka instinktu, kas bija drošs un nemainīgs, allaž sasniedzot savu mērķi.

Instinkts, atbilstoši mūsu priekšteču izpratnei, varēja būt pielīdzināms vien dievišķas izcelsmes spēkam. Un dievi ar šo dāvanu bija apveltījuši nevis cilvēku, bet suni. Tādēļ pret to izturējās godbijīgi, uzskatīja par dievu sūtni. Dažās zemēs suņiem uzticēja ne tikai nomirušo dvēseles, bet arī mirušo ķermeņus, uzskatot, ka tieši dzīvnieka kuņģis ir labākā mirušā dvēseles tvertne.

Īpaši iemīļoti suņi bija ēģiptiešiem. Kad dzīvnieks nomira, visi mājas iemītnieki ieslīga dziļās sērās un, atbilstoši tālaika paražām, noskuva matus un ilgu laiku badojās. Nomirušā suņa ķermeni balzamēja un svinīgi apbedīja speciālā kapsētā. Tādas kapsētas bija teju vai ikkatrā pilsētā. Senajā Romā sevišķi iemīļoti bija istabas sunīši, kuri bija katrā patricieša mājā. Jūlijs Cēzars pat reiz esot painteresējies, vai romiešu matronas nav pārstājušas dzemdēt bērnus, dodot priekšroku amizantajiem dzīvnieciņiem. Romieši suņu atveidojumus izkala uz monētām, attēloja freskās, izlika mozaīku panno un apdziedāja dzejā.

Tāpat par saviem draugiem četrkājainos radījumus dēvēja grieķi, un jo īpaši tie saistīja filosofu uzmanību.

Sengrieķu filosofa Sokrata mīlestība uz savu suni bija tik liela, ka viņam kļuva par paradumu zvērēt pie tā vārda. Suni kā savu ideālu, kam līdzināties, bija izraudzījies filosofs kiniķis Diogens. Kā zināms, šis cilvēks dzīvoja mucā, tādējādi pauzdams savu nievājošo attieksmi pret kultūru un tiekšanos atgriezties dabiskajā stāvoklī. Savvaļā klaiņojošu suni viņš uzskatīja par brīvības simbolu. Suņi apsargāja daudzus grieķu tempļus. Tie ielaida tikai grieķus un kļuva agresīvi, ieraugot svešzemniekus.

  1. Astrālais kaķis
  2. Suņi - filosofu un dvēseļu pavadoņi
  3. Pazemes kārdinātāja čūska
  4. Upurētie un dievinātie jēri
  5. Debesu pavēlnieki putni
  6. Spēka talismani lauvas

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+