Mobilā versija
+0.6°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
31. marts, 2015
Drukāt

Astrīdas Lindgrēnas balva ceļo uz Dienvidāfriku

Ekrānšāviņš no praesa.org.zaEkrānšāviņš no praesa.org.za

Astrīdas Lindgrēnas Piemiņas balva 2015 piešķirta Dienvidāfrikas Republikā bāzētajai organizācijai PRAESA (Alternatīvās izglītības pētniecības projekts Dienvidāfrikai), vēsta balvas organizatori.

PRAESA dibināta 1992. gadā, un tās galvenais uzdevums ir lasītprasmes veicināšana bērnu un jauniešu vidū. Žūrijas locekļi norādījuši, ka PRAESA izveidojusi inovatīvus lasīšanas un stāstniecības projektus, kas apvieno dažādu tautību un valodu cilvēkus.

Šī nav pirmā reize, kad Lindgrēnes balva nonāk pie organizācijas, nevis rakstnieka vai mākslinieka. 2009. gadā balvu saņēma Tamer institūts (Palestīna), bet 2007. gadā – Karakasas (Venecuēla) Grāmatu banka jeb “Banco del Libro”.

Šogad balvai bija pieteikti 197 kandidāti no 61 valsts, arī latviešu rakstniece Māra Cielēna un ilustrāciju autors Reinis Pētersons.

Zviedrijas valdība piecu miljonu kronu (536 440 eiro) vērto prēmiju iedibināja 2002. gadā. Tā ir starp dāsnākajām balvām bērnu un jauniešu grāmatu autoriem un ilustratoriem, kā arī lasīšanas popularizētājiem.

Pievienot komentāru

Apbalvotas skaistākās pērnā gada grāmatasJau 24. reizi izvērtēts grāmatu vizuālais ietērps un sumināti laureāti, un šovakar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pasniegtas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2016" balvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+