×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Astrīdu Cīruli suminās par mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas muzeja darbā (1)

Valda Semjonova foto.Valda Semjonova foto.

Astrīda Cīrule.

“Jūrmalas Gada balvu kultūrā 2015” par mūža ieguldījumu šogad saņems memoriālā muzeja “Raiņa un Aspazijas vasarnīca” vadītāja Astrīda Cīrule, tā piešķirta arī nule mūžībā aizgājušajam Jūrmalas teātra mākslinieciskajam vadītājam Aigaram Balulim, LA.lv uzzināja Jūrmalas domē.

Piektdien, 12. februārī, plkst. 18 Dzintaru koncertzālē svinīgā sarīkojumā tiks noskaidroti un sveikti pārējie “Jūrmalas Gada balva kultūrā 2015” laureāti.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca ir Astrīdas Cīrules vienīgā darba vieta 50 gadu garumā. Astrīdai Cīrulei darbs ir organiska, mīlestības pilna dzīve. Tā piepildīta, veidojot un kopjot Jūrmalas kultūras dzīves attīstību daudzveidībā, aktualizējot nemateriālo un materiālo pilsētas kultūras mantojumu. Viņa ir veidojusi desmitiem nozīmīgu izstāžu, ir arī pašreiz topošās Raiņa un Aspazijas vasarnīcas pamatekspozīcijas autore.

Kā viena no izdevuma “Trois Parfums des Femmes”, kas vēsta par trim ievērojamām 19./20. gs. mijas māksliniecēm un izdots franču, vācu un latviešu valodā, autorēm, Astrīda Cīrule Aspazijas Jūrmalas burvību ir iznesusi pasaulē. Mag. philol. un Mag. art. A. Cīrule ir viena no respektablākajiem Raiņa un Aspazijas dzīves un radošās darbības pētniekiem.

Aigars Balulis uzsāka darbu kā Jūrmalas Tautas teātra režisors 1987. gadā, iestudējis tajā 36 izrādes. Sniedzis nozīmīgu ieguldījumu Jūrmalas teātra izveidē un attīstībā. Piedalījies pilsētas nozīmīgu pasākumu veidošanā: Jomas ielas svētki, Jūrmalas kūrortsezonas atklāšanas pasākumi, Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde Jūrmalā 2011. gadā, Vasaras Saulgriežu pasākumi Dzintaru koncertzālē, Gada balva kultūrā u.c.

Diemžēl sava pēdējā iestudējuma – Raiņa lugas “Mušu ķēniņš” pirmizrādi janvāra beigās režisors vairs nepieredzēja.

2015. gads Jūrmalā noritēja Aspazijas un Raiņa jubilejas gada zīmē, kad daudzi kultūras pasākumi bija veltīti šo dzejnieku dzīvei un daiļradei. Novērtējot kultūras dzīves spilgtākos notikumus pašvaldības, valsts un starptautiskā mērogā, pilsētas nozīmīgākajam apbalvojumam kultūras jomā – “Jūrmalas Gada balvai kultūrā 2015” – šogad balvai tika pieteikti 114 pasākumi no teju 700 pilsētā notikušajiem kultūras un izklaides pasākumiem, un katrs no tiem atspoguļo Jūrmalas kultūrvides notikumu daudzveidību.

Gada balvas kultūrā laureāti tiks sveikti nominācijās “Par izcilu kultūras pasākumu”, “Par veiksmīgu jaunradi”, “Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskajos konkursos”, “Par Jūrmalas bērnu un jauniešu sasniegumiem konkursos, skatēs Latvijā un citur pasaulē”, “Par Jūrmalas tēla popularizēšanu”, “Par kultūras pieejamības veicināšanu”, “Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā”. Pasākumā tiks pasniegta arī kultūras pasākumu apmeklētāju simpātiju balva, par ko jūrmalnieki varēja balsot visa gada garumā.

Novērtējot kultūras dzīves spilgtākos notikumus valsts, pašvaldības un starptautiskajā mērogā, šo apbalvojumu pašvaldība piešķirs jau trīspadsmito gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+