Horoskopi un mistika
Ezoterika

Astroloģes padomi uzkopšanas darbos: ilgāk tīras telpas un mazāk darba0

Foto: Pixabay

Vai tiesa, ka, notīrot logus pareizā mēness fāzē, tie būs tīri ilgāku laiku, nekā šādas fāzes neievērojot? Un kad īsti būtu jātīra logi? Anita K. Rīgā

Logu un veļu – dilstošā mēnesī

Foto: Pixabay

Lai logus varētu tīrāk nomazgāt un mājokli efektīvāk uzkopt, ar mazgāšanas līdzekļiem un rūpīgu beršanu vien būs par maz, jo izdošanos un spodrības līmeni ietekmē arī šķietami netverami dabas procesi – mēness fāzes. “Logus labāk mazgāt un spodrināt dilstošā mēnesī, kad debesu spīdeklis ir Uguns vai Gaisa zīmē. Uguns zīmes ir Auns, Lauva un Strēlnieks, bet Gaisa zīmes ir Dvīņi, Svari un Ūdensvīrs,” iesaka astroloģe Līga Šīrona.

“Mēness cikla pirmajā daļā viss ir augošs, daba visu tā kā savāc, savukārt cikla otrajā daļā tā cenšas no liekā atbrīvoties. Šā iemesla dēļ logus un veļu lietderīgāk mazgāt dilstošā mēnesī, arī veikt mājokļa ģenerāltīrīšanu, jo būs daudz vieglāk atbrīvoties no putekļiem, netīrumiem, kaut kā lieka.”

Ja gribas kaut ko vairot, piemēram, labsajūtu, pārticību, veikt dažādus rituālus tās piesaistei astroloģe iesaka augošā mēnesī. “Arī skaistumkopšanas procedūras vēlamas šajā laikposmā, jo tad tām būs lielāks efekts,” norāda mēness fāžu ietekmes skaidrotāja.

Līga Šīrona piebilst, ka minētās likumsakarības efektīvāk darbojas lauku, nevis pilsētas vidē. Diez vai čakla mājsaimniece būs gatava gaidīt dilstošu mēnesi, lai notīrītu logus, ja tos pilsētas centrā regulāri nošļaksta garāmbraucošās automašīnas un logiem pāris nedēļās vairs nevar redzēt cauri.

“Ja ir vēlēšanās pārliecināties, kā darbojas šīs likumības, var vienu logu notīrīt dilstošā mēnesī, bet otru – augošā un tad salīdzināt, kad rūtis izdodas spodrākas un kurā versijā ilgāk saglabājas tīras,” iesaka astroloģe. “Mēness fāžu ietekme uz dabas procesiem nav zinātniski pamatota, tā ir gadsimtu gaitā uzkrāta tautas pieredze, kas saistīta ar dabas ritmiem, cikliem, ar norisēm dabā.”

Sāls un vēdināšanas spēks

Foto: Pexels

Dilstošs mēness ir piemērotākais laiks mājas ģenerāltīrīšanai, īpaši dienā, kad debesu ķermenis ir kādā no Ūdens zīmēm (Vēzis, Zivis vai Skorpions).

“Ģenerāltīrīšanu vajadzētu sākt ar kārtīgu mājas izvēdināšanu, kas efektīvāka ir laikā, kad mēness ir Gaisa zīmē (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs). Salaižam telpās svaigu gaisu,” mudina astroloģe.

Viņa iesaka ūdenim, ko izmanto uzkopšanai (piemēram, grīdas uzmazgāšanai), pievienot vārāmo sāli. Tad izdosies veiksmīgāk attīrīt mājokļa enerģētiku. “Arī sevi var brīnišķīgi attīrīt ar sāli, ar to noskrubējoties un pēc tam noskalojoties dušā. Tādējādi iespējams atbrīvoties no sliktā, no negatīvām emocijām, ko esam negribot ieguvuši no apkārtējiem,” zina teikt speciāliste.

Mājas uzkopšana jāsāk ar skapjaugšu, tad jāķeras pie mēbelēm, kas atrodas zemāk, bet kā pēdējā jāuzmazgā grīda. “Uz leju sēžas ne tikai putekļi, bet arī sliktā enerģija, no kuras gribam atbrīvoties,” pamato astroloģe.

Gan traipus no grīdas paklāja, dīvāna vai krēsla auduma ieteicams tīrīt dilstošā mēnesī, tad arī jāmazgā gultas matrača pārvalks. “No netīrumiem labāk izdosies atbrīvoties, ja mēness būs Ūdens zīmē (Vēzis, Skorpions, Zivis),” vēlreiz atgādina Līga Šīrona.

Vajadzētu arī ievērot, ka dēļu grīda rūpīgi jāmazgā tikai dilstoša mēness fāzē, bet ar mitru lupatu jāuzņem Gaisa zīmē (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs). “Dilstošā mēnesī ūdens tik ļoti neiesūcas virsmās. Taču šajā gadījumā es ieteiktu koka grīdas dēļus apstrādāt ar speciāliem līdzekļiem: laku, krāsu vai impregnētāju, kas atgrūž mitrumu, kā arī vajadzētu aizpildīt spraugas, kas izveidojušās starp grīdas dēļiem, nevis paļauties tikai uz mēness fāzēm.”

Sadzīves tehnika un telpaugi

Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Pie lielajiem pavasara darbiem pieder arī telpaugu pārstādīšana.

“Tos augus, kas priecē ar ziediem, vajadzētu pārstādīt augošā mēnesī, kad tas ir Gaisa zīmē (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs). No jauna mēness līdz pilnmēness fāzei enerģija dabā iet uz augšu. Pārējos telpaugus, kas priecē ar savu zaļumu un lapām, jāpārstāda, kad mēness ir Jaunavas zīmē. Bet noteikti vajadzētu ievērot, ka telpaugi nav jāaiztiek dienā, kad iestājas jauns mēness un pilnmēness, jo tad daba pārslēdzas,” brīdina astroloģe.

Iegādājoties mēbeles, sadzīves tehniku vai citu lielu preci mājoklim, jāpaskatās, lai Merkurs nebūtu retrogrādā pozīcijā. “Tas ir tikai trīs reizes gadā pa trim nedēļām. Konkrēto laiku var apskatīties astrologu sastādītos kalendāros, Mēness kalendāros, citā speciālajā literatūrā,” vērš uzmanību astroloģe.

Ja tomēr gultu vai ledusskapi gadās nopirkt nelabvēlīgā laikā, tas nenozīmē, ka iegādātā manta būs brāķis vai kalpos īsu brīdi, tomēr tāds risks pastāv. “Elektronika var niķoties, bet mēbelei atklāties kāds defekts vai veikalā kasiere izsist nepareizo preces cenu. Kaut kas var nobrukt, tikt sajaukts. Jo Merkurs ir tas debesu ķermenis, kas atbild par veiksmīgu tirdzniecību. Kad Merkurs ir retrogrādā, tātad sev sliktā pozīcijā, tas var pajokoties un izstrādāt kādu blēņu.”

Lai ik dienu būtu pieejama informācija par mēness fāžu iedarbību uz veicamajiem darbiem, ieteicams nopirkt atbilstīgu kalendāru, piemēram, Latvijas Mediji izdoto Saules un Mēness dienu kalendāru 2019.

PADOMS

Ja kaut kas jāvairo, tas jādara augošā mēnesī, bet, ja no kaut kā vēlas atbrīvoties, tas jādara dilstošā mēnesī.

LA.lv