×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

ASV aicina NATO ātri izveidot štābus sešās “piefrontes” valstīs Eiropā (26)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

NATO ir jāsaglabā savs kurss attiecībā uz Ukrainu un ātri jāizveido alianses pavēlniecības un vadības centri sešās “piefrontes valstīs” Eiropā, otrdien paziņoja ASV valsts sekretāra vietniece Viktorija Nulenda.

“Mums ir jāsaglabā mūsu drošības saistības vienam pret otru,” sacīja Nulenda. Viņa piebilda, ka visām NATO valstīm ir jādod ieguldījums jaunajos “triecienspēkos, kas ļaus mums ātri nosūtīt karaspēku uz karstajiem punktiem”.

“Un mums iespējami ātri ir jāizveido pavēlniecības un vadības centri visās sešās piefrontes valstīs,” sacīja Nulenda.

Jau vēstīts, ka NATO Militārā komiteja 22.janvārī nolēma izveidot starptautiskus štābus sešās Centrālās un Austrumeiropas valstīs – Bulgārijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Rumānijā. Piecas no šīm valstīm robežojas ar Ukrainu vai ar Krieviju, kura īsteno agresiju pret Ukrainu.

“NATO ir aizsardzības alianse. Mūsu mērķis ir atturēšana no agresijas, bet, ja tas neizdotos, mums ir jābūt gataviem” atvairīt agresiju, sacīja Nulenda savā uzrunā Vašingtonas domnīcai “Brookings Institution”.

Viņa arī uzsvēra, ka “Ukrainas frontes līnija brīvībai ir arī mūsējā”.

“Visām alianses dalībvalstīm tagad ir jādod iespējami liels ieguldījums šajos centienos un visām ir jāpilda savi .. solījumi attiecībā uz aizsardzības izdevumiem,” sacīja Nulenda.

Runājot par ASV un Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju, Nulenda uzstāja, ka to mērķis ir nevis sodīt Krievijas tautu, bet piespiest Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu mainīt savu politiku.

“Vēl pirms dažām nedēļām mēs pie [sarunu] galdiem Eiropā un Vašingtonā runājām par to, ka sankcijas var tikt mīkstinātas, kad tiks pilnīgi īstenotas Minskas [pamiera] vienošanās,” sacīja Nulenda.

“Tagad pēc pagājušonedēļ notikušajiem Minskas pamiera vienošanos rupjiem pārkāpumiem .. mēs esam spiesti runāt par nepieciešamību palielināt Krievijas izmaksas,” piebilda Nulenda.

“Mēs noraidām šodien Maskavā populāro stāstu, ka mēs vēlamies vāju Krieviju. Nekas nevar būt tālāk no patiesības [kā šis stāsts],” sacīja Nulenda. “Mēs gribējām un vēl arvien gribam demokrātisku Krieviju, kas respektētu likuma varu pašu zemē un ārvalstīs,” viņa uzsvēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Jeņķi VĀCIES mājās!!! Pēc tevis visur pasaulē paliek tikai iznīcība, izlaupītas valstis un līķu kaudzes!! Atbrīvo Afganistānu un Ukrainu no saviem banderām!

 2. Jāsūta jenķi .irst Atbildēt

  Šis “sešās “piefrontes valstīs” Eiropā” vairs neskan labi no bankrotējošās kara kurinātāju valsts kuras ekonomisko agoniju glābj tikai karošana, ieroču tirdzniecība un svešu valstu izlaupīšana.

 3. Ja Putlers mēģinās ķerties pie kādas NATO valsts, viņš vēl dabūs pa savu mazo žurkas purniņu.

  • Ja ASV turpinās te bāzties lai mūs izmantotu par placdarmu Krievijas izlaupīšanai tad te pāri paliks tikai šāviņu uzarta zeme kā visur kur ir ASV ar NATO!

 4. KĀDS ZOSU BARS!!! LAI DIEVS ŽĒLĪGS!!! Diemžēl Krievijas prezidentu NEKAS NEPIESPIEDĪS
  MAINĪT KURSU… TĀ KĀ NAV KO MUTI VELTI DZESĒT UN AR STULBIEM KOMENTĀRIEM PIEBĀRSTĪT ĒTERU!!!!!!! Nevienā NEKLAUSOS, JO MAN PAŠAM SAVAS DOMAS UN SLĒDZIENI!?? MAN NEVIENS NAV JĀAPSTRĪD VAI JĀPĀRLIECINA…

 5. Povtorjaju dlja osobenno tupih – Latvija ir NATO daliibvalsts un taas ir arii Latvijas karabaazes.

 6. JA VAJADZES AMERIKOSU ZELLIEM PEDAS DEKS LATVIJA.TIE IR OKUPANTI

 7. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Atslēgas vārdi – visām ir jāpilda savi .. solījumi attiecībā uz aizsardzības izdevumiem,” sacīja Nulenda. Pagājušo nedēļu obams paziņoja, ka krīze amerikosiem beigusies. Uz frontes līnijvalstu rēķina. Maksājiet neandertālieši, un saviem mazbērniem vēl uzkraujiet parādu nastu, jo bērni jau apkrauti.

  • Pierobežniecei annai Atbildēt

   Nepārdzīvo par mazbērniem,viņiem nevajadzēs maksāt parādus,ja viss tā turpināsies,vai esi tik aprobežota,ka neredzi,krievs gatavo karu.

  • pierobežniece Aņka, tu esi robežas nepareizajā pusē! Ķer tik savu puļemjotu un joz pie Čapājeva atpakaļ…he he!!

 8. ASV iznīcinājusi miljoniem cilvēku, arī savas valsts pamatiedzīvotājus, ko no tādiem vis’demokrātiskiem ”pērtiķveidīgiem” var sagaidīt. Tikai Nāvi, labākajā gadījumā.

 9. jā, bet vienlaicīgi skaidrs ir tas, ka kamer dzīva būs Krievija, viī visu laiku kāros līst iekšā mūsu teritorijā. Mēs nevaram lolot ilūzijas, ka pie dzīvas Krievijas mēs varēsim būt neatkarīgi un saglabāties kā nācija.
  Un asv ir vienīgais spēks, pateicoties kuram tas var notikt.

  Skarbi, bet vai nu Krievija vai mēs. Vienam ir jāpazūd. ilūzijas, ka pie Krievijas varam eksistēt arī mēs, ir fantastiskas un naivas. 1940.g. to parādīja.

  • latvietis parastais Atbildēt

   butu laiks no vestures ko mācities. ko nozimē svešas karabāzes valsts teritorijā mēs jau uzzinājām 40 gadā. un ko nozimē nokļūt starp 2 lielvaru cīkstešanās vel gadu vēlāk uzzinājām. tagad vējš pūš no otras puses, bet tieši uz to pašu velk, tik aklais nez kāpec neparko negrib to redzet.

   • Latvija ir NATO daliibvalsts (peec pashu veeleeshanaas), taadeejaadi taas ir muusu karabaazes.

    • latvietis parastais Atbildēt

     sabiedrotas skan lepni vai ne, tik ir nianses, līgumi mēdz tikt lauzti, un sabiedrotie parasti ir kara gadijumā, vel mācibās…. bet karabžes svešā teritorijā tomer ir okupācijas pamatpazīme. ari tādā ziņā ka tās nozimē karadarbibu musu teritorijā nevis amišu zemē. tāpec jau viņi tās pēc iespejas tālāk no sevim veido

  • Pierobežniece Anna Atbildēt

   Tieši Krievijas impērijas laikā mēs spējām saglabāt savu nac.ident. savulaik pētīju Dainas – izrādās, ka pirmie publicējumi bija Sankt – Pēterburgā – kirilicā. Pirms muldi, paklusē, papēti, cik tautas, valstis, nācijas ir iznīcinājuši amerikosi. Pēdējais spilgtais piemērs – Lībija.

 10. latvietis parastais Atbildēt

  amerokāņu okupācijas plāni turpina kļūt arvien ambiciozāki

  • Mans teevs ar gjimeni aizbeega no Latvijas taadeelj, ka Staljina rezhiims vinju buutu noshaavis admunistratiivaa kaartaa. Pietiktu, ka vinjsh bija sakarnieks pie vaacieshiem, nebija vinjsh kaiteejis nevienas krievam vai zhiidam. Turpretiim amerikaanji nekad nav okupeejushi Latviju, ja vinji buutu bijushi Latvijaa, tad mans teevs nekur nebeegtu un es buutu muuzhu nodziivojis Latvijaa.

   • latvietis parastais Atbildēt

    mans tēvs ar bija leģionārs un par to pagāza sibirijā kokus , viens vectēs atdeva galus zviedrijas kūdras purvos pēc aizmukšanas. un? ar ko lepojies? ar to ka tavai dzimtai tiko grūti, tā uzreiz mūkat no miļotās tēvuzemes?ari tu pats sēdi vācijā un gudri māci palicejus kā jādzivo nevis cel latvijas ekonomiku un labklājibu. ja par amišiem tad tā ir jaunā koloniālā politika, zemes nav jāokopē vecajā veidā, bet jāieliek sev paklausiga valdiba, jāpastiprina ar armiju savu ietekmi un škat vel viens nedefinēts štats pievienots amerikai

    • Pierobežniece Anna Atbildēt

     Paldies latvieti parastais. Man sajūta,ka esam frontes līnijvalsts. Vai par to kompensācijas nepienākas. varbūt jāsāk apdrošināt īpašumus un dzīvības.kad ies vaļums tāskariņš, maz neliksies.

   • tev tiks dota iespeja klut par lielgabalu galu

  • xyz - latvietis vulgaris Atbildēt

   Laboju Tavu kljuudiishanos – kremleenu okupaacijas plaani… taalaak kaa tekstaa.

Draugiem Facebook Twitter Google+