×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

ASV aicina Rietumus būt vienotiem jautājumā par Uzvaras dienas svinību apmeklēšanu Maskavā (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV aicina Rietumus būt vienotiem jautājumā par došanos uz Uzvaras dienas svinībām Maskavā, paziņojusi ASV Valsts departamenta pārstāve Marija Harfa.

Viņa norādījusi, ka ASV izprot vēlmi godāt Otrā pasaules kara upuru piemiņu un atzinusi, ka, protams, katra valsts pati var pieņemt savu lēmumu par dalību 9. maija pasākumos Maskavā. “Mēs neesam izlēmuši par savu dalību,” sacījusi Harfa. “Tomēr mēs arī uzskatām, ka patlaban nav īstais brīdis veidot attiecības ar Krieviju kā ierasts.”

Par Čehijas prezidenta Miloša Zēmana lēmumu pieņemt Krievijas prezidenta Vladimira Putina ielūgumu piedalīties Uzvaras dienas svinībās Maskavā Harfa sacījusi, ka “Čehijas Republika ir NATO un ASV sabiedrotā, ar kuru tai ir ciešas partnerattiecības”, bet vienlaikus uzsvērusi Eiropas Savienības dalībvalstu un to sabiedroto vienotības nozīmi centienos panākt, lai Krievija pārtrauc konflikta eskalāciju Ukrainas austrumos. “Mēs turpinām sarunas ar saviem partneriem par jautājumu braukt vai nebraukt uz Krieviju, un daudzi ziņo, ka viņu attiecības ar Krieviju ir sarežģījušās. Mēs, protams, uzskatām, ka Eiropas vienotībai ir būtiska nozīme,” uzsvērusi Harfa.

Pirmdien skandālu izraisīja Čehijas prezidenta paziņojums, ka ASV vēstnieks Endrū Šapiro nav gaidīts viesis viņa Prāgas pils rezidencē, tādā veidā paužot neapmierinātību par sūtņa izteikto kritiku par Zēmana plāniem apmeklēt 9. maija svinības Maskavā. Čehijas mediji citēja Šapiro izteikumus, ka tā būtu dīvaina situācija, ka Čehijas prezidents būtu vienīgais ES valstu līderis, kas 9. aijā stāvēs Sarkanajā laukumā.

Virkne Rietumvalstu līderu atteikušies apmeklēt gaidāmo Otrā pasaules kara noslēguma svinības Maskavā, protestējot pret Krievijas militāro agresiju Ukrainā. 2013. gadā prezidenta amatā ievēlētais kādreizējais komunists Zēmans viņa promaskaviskās nostājas dēļ Čehijā tiek vērtēts pretrunīgi. Kaut arī Čehijas prezidenta postenis ir lielā mērā ceremoniāls, Zēmans ir pirmais Čehijas prezidents, kas ievēlēts tiešās vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu lūk, jums konkrēts piemērs par tautas vēlēta prezidenta iespējām Latvijā! Kreisie un komunisti, kas nedomā, kā saražot, bet tikai kā pārdalīt saražoto, ar demagoģijas palīdzību šādi var tikt pie tautas vēlēta prezidenta arī Latvijā. Un tad tāds prezidents, līdzīgi kā Zēmans Čehijā, nostāsies pret ES un pret NATO (piemēram, kā Lembergs)! Vai tad Latvija ir tik varena un tik droša, ka var atļauties šādus izlēcienus? Tā jau var visai drīz pazaudēt valsts neatkarību. Laikam jau “No sirds Latvijai” ļoti vēlas šādu scenāriju?

Draugiem Facebook Twitter Google+