ASV aicina Ziemeļkoreju pievērsties sarunām 0

ASV ir gatava sarunām ar Ziemeļkoreju, ja tā spers “jēgpilnus soļus” pretī mieram, pirmdien paziņojis valsts sekretārs Džons Kerijs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Pieņemoties spēkā bažām, ka Ziemeļkoreja varētu palaist ballistisko raķeti, Kerijs aicināja Phenjanu atkāpties soli atpakaļ un apliecināja, ka Savienotās Valstis ir gatavas sarunām par kodolatbruņošanos ar nosacījumu, ka Phenjana pierādīs, ka godā saistības, ko ir uzņēmusies.

Kerijs arī uzsvēra, ka starptautiskā sabiedrība šajā jautājumā ir vienota, ko apliecinājušas sarunas Ķīnā un Dienvidkorejā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viena lieta ir skaidra: mēs esam vienoti. (..) Ziemeļkorejas bīstamā kodolraķešu programma apdraud ne tikai Ziemeļkorejas kaimiņus, bet arī pašas tautu,” norādīja Kerijs, kurš pirmdien Tokijā tikās ar Japānas premjerministru Sindzo Abi.

Spriedze Korejas pussalā pakāpeniski pieaugusi, kopš Ziemeļkoreja decembrī izmēģināja tāla darbības rādiusa raķeti, bet februārī veica savu trešo kodolizmēģinājumu.

Phenjana pēdējo nedēļu laikā pastāvīgi izsaka draudus par iespējamo karadarbības sākšanu, tostarp draudot pielietot kodolieročus. Tiesa, eksperti apšauba komunistiskās valsts spējas savus draudus īstenot.

Pirmdien Ziemeļkorejā tiek atzīmēta valsts dibinātāja Kima Irsena dzimšanas diena, un starptautiskā sabiedrība ir nobažījusies, ka Phenjana šim notikumam par godu varētu palaist vēl kādu ballistisko raķeti, jo Ziemeļkorejai raksturīgi atzīmēt valstiskas nozīmes datumus ar augsta ranga militāriem izmēģinājumiem.

Tiek uzskatīts, ka Ziemeļkoreja ir pārvietojusi divas līdz šim vēl neizmēģinātas raķetes “Musudan” uz austrumu krastu un uzstādījusi uz pārvietojamiem raķešu palaidējiem.

Domājams, ka šīm raķetēm ir pa spēkam sasniegt jebkuru mērķi Dienvidkorejā un Japānā un iespējams arī ASV militārās bāzes Guamā – Savienoto Valstu Klusā okeāna teritorijā.