Foto – AFP/LETA

ASV aizrāda Ķīnai par slikto situāciju cilvēktiesību jomā 0

ASV valdības cilvēktiesību aizstāvības komisijas izplatītajā ziņojumā norādīts, ka pēdējo gadu laikā Ķīnā ir pasliktinājusies situācija cilvēktiesību aizsardzības jomā.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Cilvēktiesību aizstāvju komisija, kas darbojas ASV valdības paspārnē, secinājusi, ka pēdējo gadu laikā valstī ir noteikti stingrāki noteikumi, kas ierobežo pilsoniskās sabiedrības, tiesību aizstāvju, žurnālistu un reliģisko organizāciju aktivitātes. Komisija secinājusi, ka Ķīnas prezidents Sji Dziņpins, kurš valsts varas grožus pārņēma pagājušajā gadā, pieturas pie savu priekšgājēju “autoritārā modeļa”. “Šis modelis rada nopietnus izaicinājumus ASV un Ķīnas savstarpējām attiecībām, un Ķīnas pašas attīstībai,” teikts ASV cilvēktiesību aizstāvju komisijas ziņojumā. Tajā arī paustas rekomendācijas ASV amatpersonām izdarīt lielāku spiedienu uz Ķīnu, tostarp izvērtējot vīzu piešķiršanas kārtību ķīniešu amatpersonām.

“Situācija cilvēktiesību un likuma varas jomā pēdējā gadā Ķīnā nav uzlabojusies. Turklāt dažās jomās pat pasliktinājusies. Ķīnas valdība un Komunistiskā partija turpina uzstāt uz autoritāru valdības modeli, kas tiek īstenots uz cilvēktiesību un likuma varas rēķina,” teikts cilvēktiesību aizstāvju ziņojumā. Tajā nosodīta Ķīnas valdības vēršanās pret minoritāšu pārstāvjiem, demokrātijas aizstāvjiem un citiem politiskajiem oponentiem. Ziņojumā uzskaitīti vairāki ķīniešu disidenti, kuri pēdējā gadā nonākuši aiz restēm, tostarp Ilhams Tohati, kuram pagājušajā mēnesī par uiguru minoritāšu tiesību aizstāvēšanu tika piespriests mūža ieslodzījums apsūdzībās par separātismu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sarunā ar laikrakstu “The Washington Post” cilvēktiesību aizstāvības organizācijas “Human Rights Watch” pētniece Maja Vanga norādīja, ka pēdējā laikā Ķīnā novērojama aizvien jaunu ierobežojumu noteikšana pilsoniskās sabiedrības pīlāriem – internetam, nevalstiskajām organizācijām, žurnālistiem un aktīvistiem. “Mēs domājam, ka kopš prezidenta Sji nākšanas pie varas situācija diezgan nopietni un acīmredzami ir pasliktinājusies,” uzsvēra Vanga.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.