×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

ASV aizsardzības ministra amata kandidāts: Krievijai nav tiesību uz ietekmes sfērām (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijai nav tiesību uz ietekmes sfērām suverēnajās valstīs, kas savulaik ietilpa PSRS sastāvā, uzskata ASV aizsardzības ministra amata kandidāts Eštons Kārters. Šādu viedokli viņš paudis atbildēs Senāta bruņoto spēku komitejai.

“Es noraidu priekšstatu par to, ka vajadzētu sniegt Krievijai iespēju nodrošināt ietekmes sfēru,” norādīja Kārters. “Gadījumā, ja tikšu apstiprināts, es turpināšu aicināt tādus ASV partnerus kā Moldova, Gruzija un Ukraina kāpināt savu potenciālu aizsardzības jomā un savas spējas militārai sadarbībai ar NATO.”

Atbildot uz jautājumu par to, ka Krievija pārkāpusi līgumu par vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu likvidāciju, Kārters norādīja, ka ASV vajadzētu padomāt par jaunu sankciju noteikšanu Krievijai. ASV “vajadzētu aplūkot visaptverošu stratēģiju, kurā būtu ietvertas atbilstošas darbības diplomātiskajā, ekonomiskajā un militārajā jomā”. “Tā kā Krievija neievēro savas starptautiskās saistības, un šajā jautājumā nav nopietnas mijiedarbības, ASV jāsper soļi, lai aizsargātu ne tik vien savas intereses un drošību, bet arī savu sabiedroto un partneru intereses un drošību”, uzvēra Kārters.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. d e k o l o n i z ā c i j u Atbildēt

  Krievijai nav tiesību sev pakļaut Baškīriju, Čečeniju, Ingušetiju, Dagestānu, Kabardiju, Kalmikiju, Karēliju, Čerkesiju, Jakutiju (Sahu), Mari EL, Mordoviju, Osetiju, Tatārstānu, Abhāziju un Udmurtiju.

 2. Lielvalstis no sīkvalstīm atšķirās ar to , ka pašas sev piešķir visas tiesības – cik tik vēlās ..

  • Bet labklājību sev “piešķirt” t.s. lielvalstis bez mērķtiecīga darba nespēj — tikai apzagt strādīgos kaimiņus.

 3. jo šīs tiesibas ir asv? katrai imperijai ir savas intreses it sevišķi pierobežā, un tā savas intreses aizstāv. diez ko amerikāņi tektu ja kremlis teiksim meksikā uztaisitu ko lidzigu maidanam lai bruņota apvērsuma rezultātā pārņemtu varu kā amiši ukrainā? viena vai 2 dienas paietu kamer asv ievestu tur savu karaspēku ” demokrātijas intrešu aizstavešanai” ? varbut panamu atgādināt kad tikai baumas par iespejamu valdibas neklausišanu amišiem uzreiz tika nomainita valdiba ar amerikāņu armijas palidzibu:)
  protams ka nepatikami, un vajag neļaut kremlim izvērsties, bet lai nerunā tie kas paši izraisija ukrainas notikumus

  • un tu domā ka krievijai ir tiesibas uzbrukt ukrainēi?
   fakti.
   krievija karo un zaldāti un viņu ģimenes ievācās parņēmtai valsti.
   asv karo un viņi nepaliek, un neved savas ģimenes tur dzivot.

   kuru daļu tu nesaproti?

   • un kādas tiesibas bija asv organizet un finanset bruņotu varas pārņemšanu jeb maidanu valstī kas atrodas tūkstošiem kilometrus no viņu robežām? asv kongresmeņi, cip augstās amatpersonas tur atklāti brauca, paši amerikāņi publiski izrunājās ka maidans viņiem izmaksājis 5 miljardus. tas bija klasisks tuvo austrumu valstu valdibu maiņas scenārijs ko asv ukrainā atkārtoja. tik neticēja ka kremlis iedrošināsies izrādit pretestību.
    ja kas tad paskaties musu pašu diskusiju raidijumus. pat žurnalistiem jau apnicis melot, un tonis ir mainijies vairs kremli klaji nelamā, jau arvien vairāk uzpeld fakti par rietumnieku vainu notikušajā… tonis jau vairs nav tas kas kaut vai mēnesi atpakaļ, kad lamājā kremli ar putām uz lūpām

 4. Divi trollīši ierējās šakāļa balstiņās.

 5. Nav skaidrs galvenais, kāpēc Krievijai nav šo tiesību? Un kas to nosaka, kam ir un kam nav tiesības?

  • krievijai nav tiesības iesutīt zaldatus un parņemt suverenu valsti un tad iesutīt savas ģimenes tur okupēt parņemto valsti.
   nesenā vesturē, to darija gruzijā, latvijā, igaunijā, lietuvā.
   un latvijā okupācijas sekas vel nav likvidētas.
   kurās valstīs ASV ir karojusi un tad zaldāti palikuši dzivot un atveduši savas ģimenes?
   nosauci tikai vienu valsti.

   • lai uzskaititu karus, revolucijas… ko izraisiijuši amiši pasaulē kaut pedejos 30 gados te 2 lpp būs par maz, un viss tik lai panāktu šo valstu lojalitāti sev. to sauc par jauno koloniālo politiku. jā valstu nepievieno kā štatu sev, bet tiesibu šīm ” suverenajām valstīm” ir tikai pildit asv pavēles

  • @ kapec & ‘latvietis parastais’ … Jums tacu vientiesisiem vienmer bus taisniba, jo ASV vesture tiesam var atrast vajadzigas situacijas, lai varetu aizstavet Kremla sodienas agresiju, BET jums jaaizrada visiem sis dienas agresoriem nesaprotamais un nepienemamais, ka … !!!

   … Tikai kretiniem un zombetiem – ka zombetiem, Kremla agentiem ta Bezabrene palikusajiem bijusiem okupantiem un kolonizatoriem vai to mazizglitotajiem pecnacejiem trukst vajadzigais intelekts un izglitiba, lai izprastu vesturisko visu brivo sabiedribu fiziska un gariga evolucija:

   1. Vakarkulturas pasaules naciju attistibas gaita un visas pasaules civilizacijas evolucijas procesa – sis nacijas/valstis caur laikiem ir guvusas sevi speju atzit un izlabot vesturiskas kludas – ka verdzibu ta kriminali orienteto oligarhu monopolu izsautu agresiju pret citam mazakam valstim u.t.t. …!

   2. Sodien, modernam valstim un to apvienibam, cinoties vel ar atpakalpalikusam imperiskam sabiedribam/ valstim, UN TO SAGUSTITAM un kriminali parvalditam valstim – kada paslaik ir Kremlija – ka JAU BRIVAM UN KA DEMOKRATISKAI PASAULEI IR TAD UZLIKTS PIENAKUMS PALIDZET ——PEC UZAICINAJUMA —– ARI TAM SABIEDRIBAM UN VALSTIM KURAS MEGINA ATKRATITIES NO VEL TURPINOSAS OKUPACIJAS UN KOLONIZACIJAS VARAS … VAI TAS IESPAIDA PALIKUSAS KRIMINALAS, LAUNAS UN ANAHRONISKAS VALDIBAS AR IESTADITIEM VAI UZPIRKTIEM VARU UZURPEJUSIEM – ZELTPODNIEKIEM —- KADA VEL NESEN BIJA UKRAINA !

 6. kādi šakāļi…JA VARETU APRĪTU TO kRIEVIJU,TIKAI KUMOSS PAR LIELU IESPRŪDĪS RĪKLĒ.

Draugiem Facebook Twitter Google+