Pasaulē
Citur

ASV aizturēta Izraēlas pilsone, kas soctīklos apmācījusi “Islāma valsts” uzbrucējus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/AFP

ASV amatpersonas trešdien pavēstīja, ka ir aizturēta Viskonsinas štata iedzīvotāja Izraēlas pilsone, kas tīmeklī apmācījusi potenciālos džihādistu grupējuma “Islāma valsts” uzbrucējus.

45 gadus vecā Vaheba Isa Daisa aizturēta trešdien Viskonsinas štata Kadahejā, un Tieslietu ministrija viņu apsūdzējusi centienos sniegt būtisku atbalstu “Islāma valstij”.

Viņa pēc sešu mēnešu pārtraukuma ir pirmais cilvēks, kas aizturēts saistībā ar apsūdzībām par vardarbīgā džihādistu grupējuma atbalstīšanu.

Daisa ir legāla ASV rezidente kopš 1992.gada, un viņa izmantojusi vairākus sociālo mediju kontus, lai popularizētu “Islāma valsti” un sekmētu vervēšanu, teikts apsūdzības rakstā.

Viņa uzturējusi “virtuālu bibliotēku ar instrukcijām, kā pagatavot bumbas, bioloģiskos ieročus, indes un pašnāvnieku vestes”, lai palīdzētu “Islāma valsts” atbalstītājiem sagatavot uzbrukumus.

Saistītie raksti

Vienu cilvēku – kā noprotams, informatoru – viņa apmācījusi indes rīcina pagatavošanā, kā arī mudinājusi to izmantot ūdens tilpnēs.

Daisa arī ierosinājusi mērķus uzbrukumiem ar spridzekļiem, cita starpā minot ielu svētkus un citas vasaras svinības.

“Islāma valsts” vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur “kalifātu” un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret “Islāma valsti”, grupējums tagad zaudējis teju visas agrākās teritorijas.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

LA.lv