×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. augusts, 2013
Drukāt

ASV: “Al Qaeda” augustā plāno sarīkot uzbrukumu Tuvajos Austrumos vai Ziemeļāfrikā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Starptautiskā teroristu organizācija “Al Qaeda” šomēnes plāno sarīkot uzbrukumu Tuvajos Austrumos vai Ziemeļāfrikas reģionā, piektdien brīdināja ASV.

Pēc ASV Valsts departamenta rīcībā esošās informācijas, uzbrukumi iespējami “jo īpaši Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā”.

“Pašreizējā informācija liecina, ka “Al Qaeda” un ar to saistītās organizācijas turpina plānot teroraktus gan šajā reģionā, gan ārpus tā, un nemiernieki varētu koncentrēt pūliņus veikt uzbrukumus laika posmā no šī brīža līdz augusta beigām,” norāda ASV Valsts departaments, brīdinot Savienoto Valstu pilsoņus visā pasaulē.

Sagaidāms, ka teroristi varētu mēģināt sarīkot uzbrukumu sabiedriskā transporta sistēmām un citai tūrisma infrastruktūrai.

Jau vēstīts, ka ASV Valsts departaments svētdien drošības apsvērumu dēļ slēgs virkni Savienoto Valstu vēstniecību vairākās pasaules valstīs.

Svētdien paredzēts slēgt vismaz 22 ASV vēstniecības un konsulātus galvenokārt arābu valstīs. Tiks slēgtas arī ASV institūcijas Izraēlā.

Dažas vēstniecības varētu palikt slēgtas arī ilgāk.

ASV pievērš pastiprinātu uzmanību savu vēstniecību drošībai pēc pērn 11.septembrī pieredzētā uzbrukuma ASV konsulātam Bengāzī, kur tika nogalināti četri amerikāņi, tostarp toreizējais ASV vēstnieks Lībijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+