×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

ASV apsver iespēju apžēlot Snoudenu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Nacionālās drošības aģentūra (NSA) apsver iespēju piedāvāt Savienoto Valstu izlūkdienestu bijušajam darbiniekam Edvardam Snoudenam amnestiju, ja viņš atdos amerikāņu dienestiem nozagto slepeno informāciju, raksta britu laikraksts “The Guardian”.

NSA darbinieks Ričards Ledžets, kuram ir uzticēts izvērtēt Snoudena darbības nodarīto postu ASV izlūkdienestiem, sarunā ar ASV raidsabiedrību “CBS News” pauda, ka šobrīd aģentūrā notiek diskusijas par šādu iespēju. Tiesa, gan daļa NSA darbinieku, gan ASV Valsts departaments iebilst pret Snoudena amnestēšanu. “Pēdējos sešus mēnešus aģentūra nemainīgi uzstājusi, ka Snoudena darbības ASV nacionālajai drošībai nodarījušas lielu postu. Aģentūrai nācies pasargāt sevi no starptautiskajiem nosodījumiem un likumdevēju ierosinājumiem ierobežot tās darbības. Tāpēc iespējama amnestijas piešķiršana Snoudenam var šķist pretrunīga,” skaidroja Ledžets. “Taču mans personīgais uzskats ir, ka, jā, šāda iespēja ir jāizskata.”

Tikmēr ASV Valsts departamenta pārstāve Mērija Harfa uzsvērusi, ka Ledžeta izteikumi ir viņa personīgais viedoklis. “Mūsu pozīcija nav mainījusies. Snoudena kungam ir izvirzītas ļoti nopietnas apsūdzības, un viņam jāatgriežas ASV, lai viņš par tām var atbildēt,” skaidroja Harfa.

Šobrīd 30 gadus vecais Snoudens uzturas Krievijā, kur viņam uz gadu piešķirts politiskais patvērums. Šā gada jūnijā ASV Tieslietu ministrija Snoudenam izvirzīja apsūdzības par valdības īpašuma zādzību, neatļautu komunikāciju par nacionālās drošības jautājumiem un slepenas informācijas brīvprātīgu nodošanu personām, kurām nav atļauja ar šo informāciju iepazīties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+