×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

ASV apsver spārnoto raķešu izvietošanu Eiropā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV apsver iespēju izvietot Eiropā savas spārnotās raķetes, reaģējot uz iespējamo kodolbruņojuma samazināšanas līguma pārkāpumu no Krievijas puses.

ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters (attēlā) šo jautājumu apspriedīs ar Eiropā esošajām amerikāņu amatpersonām Štutgartē. Vašingtona izvērtē virkni priekšlikumu, kā reaģēt uz iespējamo līguma pārkāpumu no Maskavas puses, tostarp tādu raķešu izvietošanu Eiropā, kas būtu spējīgas preventīvi iznīcināt Krievijas ieročus sistēmas.

Jau februārī Kārters izteica aizdomas, ka Maskava, iespējams, pārkāpusi 1987. gada līgumu par vidējas darbības rādiusa kodolspēkiem, jo Krievija esot izmēģinājusi tādas no zemes palaižamas spārnotās raķetes, kuras šis līgums aizliedz. Kārters brīdināja, ka līguma normu neievērošana ir “divvirzienu ceļš”, norādot, ka ASV varētu reaģēt līdzīgā veidā.

Savukārt Krievija noliedza līguma pārkāpšanu un no savas puses apsūdzēja Vašingtonu līguma neievērošanā, izvietojot Eiropā savu pretraķešu aizsardzības sistēmu. “Visas apsvēršanā esošās iespējas domātas tam, lai neļautu Krievijai ar līguma pārkāpumiem gūt ievērojamu militāro pārsvaru,” norādīja Pentagona pārstāvis pulkvežleitnants Džo Souers. Kāda cita Pentagona amatpersona savukārt atzina, ka iespējamā reakcija uz Krievijas rīcību varētu būt no zemes palaižamo spārnoto raķešu izvietošana Eiropā.

Līdz šim Rietumi galvenokārt paļāvušies uz sankcijām, lai savaldītu Krievijas agresīvo politiku. Kārters ir “stingri pārliecināts, ka šobrīd ekonomiskās sankcijas ir vissvarīgākais instruments Krievijas savaldīšanai”, uz Štutgarti ceļā esošajiem žurnālistiem norādīja kāda augsta ranga Pentagona amatpersona. Štutgartē Kārters tiksies ar amerikāņu militārpersonām un diplomātiem, lai apspriestu reaģēšanas stratēģiju uz Krievijas agresiju. Savukārt svētdien Vācijā sāksies G7 samits, uz kuru ieradīsies arī ASV prezidents Baraks Obama.

Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Rietumiem reaģējot uz iebrukumu Ukrainā, industriāli visattīstītāko valstu līderu samitā nav gaidīts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ASV izvietojot raķetes Eiropā radīs lielāku drošības sajūtu NATO bloka valstīm. Vispirms raķetes būtu vajadzīgas Polijā, Rumānijā un Baltijas valstīs kā arī Norvēgijā.

  2. Paskat uz to viepli bilde :):):). Tm tik raketes iedod, tam tik pakarot. Bries, briest Amerika, bus tur ista 21 gadsimta revolucija, kad naivie, letticigie, aprobe… US nodoklu maksataji saks uzdot jautajumus, kadas asinspirtis sitadi viepli izterejusi vinu triljonus. Ta bus ista 21 gadsimta Amerikas revolucija, ticiet man…

Draugiem Facebook Twitter Google+