×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2016
Drukāt

ASV armija Eiropā: Hodžess nav atzinis NATO nespēju aizsargāt Baltiju (5)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

ASV armijas Eiropā komandieris ģenerālleitnants Frederiks Bendžamins Hodžess intervijā Vācu medijam nav pieļāvis NATO nespēju aizsargāt Baltijas valstis, bet gan runājis par bruņojuma savietojamības izaicinājumiem, sacīja ASV armijas Eiropā preses pārstāvis Džons Tomasi (John Tomassi).

Viņš paskaidroja, ka Hodžess intervijā Vācijas laikrakstam “Die Zeit” stāstījis par atklātajām savietojamības problēmām Polijā notikušo mācību “Anakonda 16” laikā. “Ģenerālleitnants Hodžess nenorādīja uz NATO nespēju aizsargāt Baltijas valstis, bet gan ilustrēja savietojamības izaicinājumus, kas radās Polijas vadītajās mācībās “Anakonda 16″,” teica Tomasi.

Hodžess arī uzskata – ir maz ticams, ka Krievija varētu kādreiz uzbrukt Baltijas valstīm, tomēr ir jābūt gataviem dažādām iespējām, skaidroja ASV armijas Eiropā preses pārstāvis.

Vēstīts, ka Hodžess sarunā ar Vācijas nedēļas laikrakstu “Die Zeit” minējis vairākas problēmas, kas NATO spēkiem radušās Polijā notikušo mācību laikā. Ģenerālleitnants paudis, ka Krievija varētu ieņemt Baltijas valstis ātrāk, nekā NATO spēki varētu tajās nokļūt, lai aizstāvētu.

Tāpat Hodžes norādīja, ka ir vienisprātis ar militārajiem ekspertiem, kas uzskata, ka Krievijas armija spēj ieņemt Baltijas valstu galvaspilsētas 36 līdz 60 stundu laikā. Hodžess arī atzina, ka NATO konstatējusi daudzus trūkumus Polijā notikušo militāro mācību “Anakonda” laikā.

Smagais militārais aprīkojums nevar tikt pietiekami ātri pārvietots no Rietumeiropas uz Austrumeiropu, viņš atklāja, paužot bažas arī par alianses komunikāciju tehnoloģijām. Lai arī mācībās “Anakonda” oficiāli bija Polijas militārās mācības, tajās piedalījās karavīri no 20 NATO dalībvalstīm. Hodžess skaidroja, ka “dažas valstis, kā Francija un Vācija, uzskatīja, ka to saukšana par NATO mācībām būtu pārāk provokatīva pret Krieviju”.

Latvijas Aizsardzības ministrija ģenerālleitnanta pausto nekomentēja, uzsverot, ka pārpublicētas intervijas nereti ir sagrozītas vai saīsinātas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tāpēc jau militārās mācības notiek, lai pilnveidotu karaspēka kaujas spējas, bet veikli kreisi noskaņotie
  žurnaļugas to visu sagroza un pasniedz Maskavai vēlamā mērcē, proti, ka NATO nav spējīgs aizsargāt Baltijas valstis! Laiks būtu pieņemt likumus, kas sodītu žurnālistus par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu, jo tas tikai paaugstinātu viņu atbildību par rakstu saturu, kurā nereti tiek pausti viņu personīgie uzskati, nevis objektīva informācija.

 2. Ģenerālleitnants Hodžess nenorādīja uz NATO nespēju aizsargāt Baltijas valstis, bet gan ilustrēja savietojamības izaicinājumus… kas, Hodžesam viens pauts nesavietojas biksēs , lien ārā un izaicina… tev, karojoni Hodžess, jāatbild- vai tu laidīsi muslimu radikāļus turpmāk netraucēti Eiropā, vai ne?

  • … un viņam jāatbild: vai rīt līs lietus, vai Latvijā būs sēņu gads u.t.t. !!
   A.B., es pareizi uztvēru tavu jautājumu ?
   Man ir arī tev jautājums: kāds sakars NATO ar muslimiem ??? Aizstāt robežsargus??

Draugiem Facebook Twitter Google+