Pasaulē

ASV armija Eiropā sastapusies ar negaidītām grūtībām 16

Foto – LETA

ASV armija pēc tanku brigādes nosūtīšanas uz Eiropu saskārusies ar negaidītām grūtībām tās izvietošanā.

Janvārī Eiropā sāka ierasties ASV tanku brigāde ar 4000 karavīru un 90 tankiem, šādi pārbaudot savas spējas ātri nostiprināt frontes līniju iespējamā konfrontācijā ar Krieviju.

Vairākiem bruņu transportlīdzekļiem nodarīti bojājumi, kad tie, pārbraucot no Brēmerhāfenes ostas Vācijā uz Poliju, aizķēruši tiltus, kas bijuši zemāki, nekā domāts, pastāstīja armijas pārstāvji.

Vēl pieci citi smagie bruņu transportlīdzekļi joprojām ir Vācijā, armijai cenšoties saprast, kā tos labāk nogādāt austrumos.

Šie sarežģījumi liecina par loģistikas un citām grūtībām, ar ko sastapusies ASV armija, strādājot ar NATO sabiedrotajiem, lai atjaunotu uzmanību uz Krieviju kā potenciālo pretinieku un sniegtu jaunas garantijas Eiropas austrumu flanga valstīm.

Ģenerālleitnants Bens Hodžess sacīja, ka armijai nav pietiekamas informācijas par infrastruktūru teritorijās, kas savulaik ietilpa padomju blokā, bet tagad ir NATO sastāvā.

Tuvāko nedēļu laikā armija plāno pārvietot tankus no Polijas uz citām bijušajām Varšavas pakta valstīm.

Armijai jāstrādā, lai novērstu trūkumus un uzlabotu spējas ātri palielināt spēkus Eiropā, kā arī manevrēt tā, kā tā to spēja Aukstā kara gados, sacīja ģenerālis.

Armija arī vēlas labāku izlūkinformāciju par Krievijas karaspēka pārvietošanos, Londonā runājot izlūkošanas jautājumiem veltītas konferences kuluāros, sacīja Hodžess.

Kopš Aukstā kara beigām “Krievijas kazarmu un Krievijas dzelzceļa vagonu koncentrēšanas novērošana nebija prioritāte”, viņš piebilda.

Neraugoties uz pieredzēto aizkavēšanos, ģenerālis sacīja, ka karaspēks ir gatavs kaujām divu nedēļu laikā pēc ierašanās Eiropā.

Šī vienība paliks līdz septembrim, kad tā rotācijas kārtībā tiks aizstāta ar citu.

Saistītie raksti
LA.lv