×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

ASV atceļ transpersonu tiesības skolās izvēlēties tualetes (4)

REUTERS/LETAREUTERS/LETA

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija trešdien atcēlusi Obamas prezidentūras laika vadlīnijas par skolēnu un studentu transpersonu tiesībām valsts skolās un universitātēs izmantot tās tualetes un ģērbtuves, kas atbilst dzimumam, ar kuru viņi sevi identificē.

Atceļot federālās vadlīnijas, Trampa administrācija atstāj štatu un skolu apgabalu ziņā jautājumu par to, vai skolēni var apmeklēt tualetes, kas neatbilst viņu bioloģiskajam dzimumam.

Tieslietu un Izglītības ministrijas trešdien informējušas Augstāko tiesu, ka tās devušas rīkojumu skolām ignorēt pērn izdotās vadlīnijas, vēsta laikraksts “Washington Post”.

Iepriekšējās vadlīnijas radījušas sajukumu un potenciāli varēja tikt apstrīdētas tiesā, teikts ministriju vēstulē skolām un izglītības departamentiem.

“Skolām ir jānodrošina, ka visi studenti, arī lesbietes, geji, biseksuāļi un transpersonas, var mācīties un attīstīties drošā vidē,” teikts vēstulē.

Pagājušā gada vadlīnijās, kas attiecās uz valsts skolām un lielāko daļu federālo finansējumu saņemošo augstskolu, bija teikts, ka “ir jānodrošina, lai visi studenti, arī transpersonas, var apmeklēt skolu vidē, kurā nav diskriminācijas dzimuma dēļ”.

“Tualešu jautājums” sākotnēji izraisījās, jo daži ASV štati bija pieprasījuši, lai cilvēki apmeklē tualetes atbilstoši dzimumam, kāds viņiem bijis piedzimstot.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nabaga tualešu kopēja! Ja agrākos tikumības laikos bija divas atvieglotavas (atsevišķi katram dzimumam), tad netikumības laikmetā vajadzīgas trīs atvieglotavas (trešā – nenoteiktajam dzimumam) … par vienu ”WC” vairāk jāberž …

  2. Arī LU ārzemju studenti prasīja, kur ir tualetes lesbietēm un kāpēc neesot atdalītas.

  3. nobela prēmijas laurēāts triju tualešu būvētājs obama .

Draugiem Facebook Twitter Google+