Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
2. februāris, 2012
Drukāt

ASV atrod nogrimušu platīna kravu trīs miljardu dolāru vērtībā

platina_dargumi_kugis

Amerikāņu dārgumu meklētāji paziņojuši par Otrā pasaules kara laikā torpedēta britu tvaikoņa atrašanu, kurš vedis platīnu trīs miljardu dolāru (1,6 miljardu latu) vērtībā pēc pašreizējām cenām, vēsta laikraksts “Boston Globe”.

Menas štata kompānija “The Sub Sea Research” nogrimušo britu kuģi “Port Nicholson” atrada okeāna dibenā aptuveni 50 kilometrus no Masačūsetsas štata pilsētas Provinstaunas.

“Port Nicholson” bija ceļā no Helifeksas Kanādā uz Ņujorku, kad tas 1942.gadā tika torpedēts un nogrima. Kuģim nogrimstot, četri cilvēki gāja bojā un 87 tika izglābti.

“The Sub Sea Research” komanda nogrimušo kuģi atrada 2008.gadā ar attālināti vadāmu aparātu, kas savienots ar viņu kuģi “Sea Hunter”.

Krava, kuras vērtība 1942.gadā bija aptuveni 53 miljoni dolāru, bija PSRS maksājums ASV par lendlīzi.

Kā pavēstīja dārgumu meklētāji, ap kuģa vraku izkaisītas vismaz 30 kastes, kurās, pēc viņu domām, atrodas platīna stieņi.

“Pastāv laba iespējamība, ka tur lejā atrodas arī aptuveni desmit tonnas zelta un varbūt kādi rūpnieciskie dimanti,” avīzei “Boston Globe” sacīja “The Sub Sea Research” partneris Gregs Brūkss.

{source}
<iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/oFf1TTcs8O0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+