×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

ASV atrod nogrimušu platīna kravu trīs miljardu dolāru vērtībā

platina_dargumi_kugis

Amerikāņu dārgumu meklētāji paziņojuši par Otrā pasaules kara laikā torpedēta britu tvaikoņa atrašanu, kurš vedis platīnu trīs miljardu dolāru (1,6 miljardu latu) vērtībā pēc pašreizējām cenām, vēsta laikraksts “Boston Globe”.

Menas štata kompānija “The Sub Sea Research” nogrimušo britu kuģi “Port Nicholson” atrada okeāna dibenā aptuveni 50 kilometrus no Masačūsetsas štata pilsētas Provinstaunas.

“Port Nicholson” bija ceļā no Helifeksas Kanādā uz Ņujorku, kad tas 1942.gadā tika torpedēts un nogrima. Kuģim nogrimstot, četri cilvēki gāja bojā un 87 tika izglābti.

“The Sub Sea Research” komanda nogrimušo kuģi atrada 2008.gadā ar attālināti vadāmu aparātu, kas savienots ar viņu kuģi “Sea Hunter”.

Krava, kuras vērtība 1942.gadā bija aptuveni 53 miljoni dolāru, bija PSRS maksājums ASV par lendlīzi.

Kā pavēstīja dārgumu meklētāji, ap kuģa vraku izkaisītas vismaz 30 kastes, kurās, pēc viņu domām, atrodas platīna stieņi.

“Pastāv laba iespējamība, ka tur lejā atrodas arī aptuveni desmit tonnas zelta un varbūt kādi rūpnieciskie dimanti,” avīzei “Boston Globe” sacīja “The Sub Sea Research” partneris Gregs Brūkss.

{source}
<iframe width=”420″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/oFf1TTcs8O0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+