×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. janvāris, 2013
Drukāt

ASV atsakās no ķermeņa skeneriem lidostās

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV Transporta drošības administrācija piektdien, 18.janvārī, paziņojusi, ka atsakās no ķermeņa skeneru izmantošanas lidostās, vēsta laikraksts “USA Today”.

Līdz jūnijam tiks demontēti visi lidostās uzstādītie skeneri. Kā iemesls tiek minēts skeneru ražotāja “Rapiscan Systems” nespēja uzlabot programmnodrošinājumu, lai pārbaudītie pasažieri attēlos neuzrādītos kaili.

Prasības par programmnodrošinājuma uzlabošanu bija pieprasījis Kongress, kas šādu iekārtu izmantošanu uzskatīja par privātuma tiesību pārkāpumu. Tāpat vairāku Kongresa locekļu bažas izraisīja fakts par skeneru rentgenstarojumu, kas var negatīvi ietekmēt cilvēka veselību.

Transporta drošības administrācija norādīja, ka lidostās arī turpmāk tiks izmantoti skeneri, kas parāda cilvēka ķermeni bez fizioloģiskiem sīkumiem.

Visa ķermeņa skeneri veido skenētās personas attēlu, ar datoru izfiltrējot attēla daļas, kuras veido apģērbs, bet atstājot cilvēka ķermeņa ārējo veidolu un izceļot cietus un metāliskus priekšmetus, kas atrodas cilvēkam zem virsdrēbēm vai kabatās.

Skeneru lietošana vairākkārt tikusi apstrīdēta, jo lidostas drošībnieki faktiski redz attēlu, kas ir ļoti līdzīgs skenētās personas kailfoto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+