×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

ASV Augstākā tiesa legalizē viendzimuma laulības visā valsts teritorijā (7)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV Augstākā tiesa piektdien pasludināja, ka viendzimuma pāriem ir tiesības precēties visā valsts teritorijā, arī štatos, kur tas līdz šim bija aizliegts.

Geju un lesbiešu pāri jau tagad var precēties 36 štatos un Kolumbijas apgabalā. Tiesas lēmums, kas tika pieņemts ar piecām balsīm pret četrām, nozīmē, ka arī pārējie 14 štati nedrīkstēs pielietot viendzimuma laulību aizlieguma likumus.

Vairākuma viedokli pierakstīja tiesnesis Entonijs Kenedijs, kurš to darījis arī tiesas iepriekšējās trijās nozīmīgajās homoseksuāļu tiesību lietās.

“Neviena savienība nav pilnīgāka par laulību,” uzsvēra Kenedijs, kuram pievienojās tiesas četri liberālākie tiesneši.

ASV prezidents Baraks Obama cildināja Augstākās tiesas spriedumu, norādot, ka sociālās pārmaiņas, kas savulaik tika uzskatītas par neiespējamām, kļūst par īstenību.

“Tā ir uzvara sabiedrotajiem un draugiem, un atbalstītājiem, kas pavadījuši gadus, pat desmitgades, strādājot un lūdzoties par to, lai notiktu pārmaiņas. Un šis spriedums ir uzvara Amerikai,” sacīja Obama.
Spriedums nestāsies spēkā nekavējoties, jo tiesa atvēl zaudējušajai pusei trīs nedēļas laika, lai pieprasītu lietas atkārtotu izskatīšanu.

Lietas, kas bija nodotas izskatīšanā tiesā, iekļāva Kentuki, Mičiganas, Ohaio un Tenesī likumus, kuros laulība definēta kā vīrieša un sievietes savienība.

Šie štati savās robežās neļāva precēties viendzimuma pāriem un arī neatzina citos štatos noslēgtās viendzimuma laulības.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Drīz legalizēs arī zoofilu tiesības laulāties ar suni, nekrofilu tiesības nosist kādu un laulāties ar līķi un pedofilu tiesības iegādāties bērnu harēmu. Jo viņi taču mīl viens otru un tiesības mīlēt taču ir visiem!

  2. Parasti laulību pamatā ir cilvēces turpināšana vai vismaz mēģinājums to darīt.Atzīstot viendzimuma cilvēku izdarības par laulību tiek izdarīts reverans zelta teļa priekšā un pat iespējams baltās rases iznīcināšanas nolūkos.

  3. Šitam par godu esot nolemts pārdēvēt Meksikas līci par Zilo lagūnu;-)))

  4. Bauskas zemessargs Atbildēt

    Pa laimi zemessargi ir brunoti.

  5. ASV ir izsaukusi uz sevi Dieva lāstu. Uz īsu brīdi šie izvirtuļi līksmos bet tad nāks viņiem gals. ASV atrodas uz pilsoņkaŗa robežas. Latvija un ES arī drīz piedzīvos to pašu, kad gazīsies iekšā nevien visādi sodomisti( ko redzējam pirms nedeļas) bet ES valsti piepludinās ar visādiem “bēgļiem”, musulmaņu teroristiem, zagļiem utt. Kur ir mūsu valdība? Gļēvuļi arī atradīsies ellē.

  6. Tad nu gan prieki un sasniegums…

  7. Labi jau veel,ka cieniijamaa ASV Augstaakaa tiesa nelegalizeeja visaa pasaulee….

Draugiem Facebook Twitter Google+